قرعه کشی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در حالی روز جمعه انجام شد که طبق آخرین مطالعات پژوهشی ارزش کل تیم‌های حاضر در این مسابقات حدود ۸ میلیارد دلار است. تیم‌های برزیل، اسپانیا و آرژانتین به ترتیب در رده‌های اول تا سوم گران‌ترین تیم‌ها قرار دارند.

به گزارش نگاه روز، بعد از قرعه کشی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل یک مطالعه تحقیقاتی توسط شرکت پلوری برزیل نشان داد که ارزش کل بازیکنان ۳۲ تیم حاضر در مسابقات جام جهانی ۷ میلیارد و ۷۷۵ میلیون دلار است.

بر این اساس تیم‌های برزیل، اسپانیا و آرژانتین در رده‌های اول تا سوم قرار دارند. همچنین تیم‌های آلمان و ایتالیا در رده‌های بعدی هستند. این در حالی است که طبق اعلام این شرکت، تیم کاستاریکا در انتهای این جدول قرار دارد.

ارزش بازیکنان تیم برزیل در این مطالعه تحقیقاتی حدود ۶۷۷ میلیون دلار تخمین زده شده است. اسپانیا نزدیک‌ترین تعقیب کننده برزیل با ارزش ۶۷۰ میلیون دلار است. آرژانتین هم به رهبری لیونل مسی با ارزش تقریبی ۶۲۰ میلیون دلار در رده سوم است.

طبق گزارش این شرکت، گروه G شامل تیم‌های آلمان، پرتغال، غنا و ایالات متحده گران‌ترین گروه این مسابقات است که ارزش آن به یک میلیارد و ۲۰۲ میلیون دلار می‌رسد. همچنین گروه C که تیم‌های ژاپن، ساحل عاج، یونان و کلمبیا در آن حضور دارند، کمترین ارزش را در میان گروه‌های حاضر به مبلغ ۶۸۷ میلیون دلار داراست.

untitled-22

در این گزارش اشاره دقیقی به تیم ملی فوتبال ایران و ارزش بازیکنان این تیم نشده است. با این حال برخی تیم های مطرح فوتبال دنیا بیشتر از تیم های گمنام مورد توجه و تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند. شاگردان کارلوس کی روش در گروه ششم بیستمین دوره رقابت های جام جهانی با تیم های آرژانتین ، بوسنی و هرزگوین و نیجریه همگروه است.

خبرگزاری مهر