7458-96542

به گزاش سایت خبری تحلیلی نگاه روز، خلیل محبت خواه درگفتگو با خبرنگاران از آغاز مجدد عملیات اجرایی پل غیر همسطح ابوذر – ارومیه در آینده نزدیک خبر داد و افزود: عملیات اجرایی پل غیر همسطح  ابوذر- ارومیه به عنوان ابتدای آزاد راه ارومیه – تبریز از سال ۸۹شروع شده و با توجه به اینکه قرارداد اولیه ماده ۴۸ شده، قرارداد دوم با شرکت سرمایه گذار بنیاد تعاون ناجا و با مشارکت وزارت راه و شهرسازی امضا شده است.

وی با اعلام اینکه با پیگیریهای صورت گرفته مقرر شده است سهم دولت از طریق وزارت راه و شهرسازی به بنیاد تعاون ناجا پرداخت شود و  مسائل مالی این سد برطرف شده و  پروژه فعال می شود، اظهار داشت: زمان اتمام این طرح بستگی به شرکت ساخت و توسعه آزاد راههای کشور دارد که طبق مذاکرات صورت گرفته واگذاری پروژه به شهرداری ارومیه  بستگی به تصمیم گیری وزارت راه و شهرسازی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اعلام کرد: تقاطع غیرهمسطح ابوذر در بزرگراه خاتم الانبیا، ورودی و خروجی شرق شهرستان ارومیه، بعنوان بزرگترین تقاطع غیرهمسطح آذربایجان غربی و یکی از پروژه های فاخر راهسازی آذربایجان غربی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال احداث می شود.

محبت خواه ادامه داد: عملیات اجرایی ساخت این تقاطع شامل بیش از دوهزار و ۸۰۰ کیلوگرم آرماتوربندی، ۱۰هزار و ۸۸۸ مترمربع قالب بندی، بیش از ۲۶ هزار مترمکعب عملیات بتن ریزی و حفاری، شمع کوبی، سپرکوبی به طول ۲ هزار و ۷۰۰ متر می شود.

همچنین پروژه آزادراه ارومیه به تبریز در قالب ۵ قطعه بطول ۱۲۶ کیلومتر بوده که قطعه ۲ مسیر در قالب پروژه میانگذر دریاچه ارومیه طرح و اجرا می شود.

پروژه آزاد راه ارومیه- تبریز در قالب پنج قطعه طراحی شده است که در حال حاظرعملیات تکمیل قطعه اول شامل تجهیز کارگاه های احداث ۳ تقاطع غیر همسطح ، نصب روشنایی مسیر و نصب گاردریل آن از محل تقاطع ابوذر تا عوارضی ارومیه و عملیات تعریض و احداث قطعات دوم و چهارم پروژه در حال اجرا است .