258-963

آیت‌الله نوری همدانی در پیام تصویری به کنگره ملی امام صادق (ع) گفت: این امام بزرگوار الگویی عالیقدر برای جهان به ویژه حوزه‌های دینی است

به گزارش سایت خبری تحلیلی نگاه روز، دراین پیام تصویری آمده است: این امام همام، اسوه و الگویی عالیقدر برای تاسیس حوزه‌های علمیه و تعلیم و تعلم در این نهادهای دینی است، حوزه‌های ما تاکنون نتوانسته‌اند تمامی علوم زمان امام صادق (ع) را مورد توجه و تعلیم قرار دهند.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع در این پیام اظهار داشت: در مکتب امام صادق (ع) تمامی علوم مورد توجه بوده و تدریس می‌شده است که باید از این امر درراستای توسعه علمی جامعه اسلامی پیروی کنیم.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرده است: امیدواریم این نوع کنگره‌ها در راستای ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع) تداوم یابد تا دنیا با فرهنگ متعالی اهل‌بیت (ع) ارتباط برقرار کرده و آشنا شوند.

در بخش دیگری از این پیام تاکید شده است: امام صادق (ع) به قدری والا و با عظمت هستند که ادای حق در یک جلسه در خصوص شخصیت این امام بزرگوار بسیار مشکل است.

در بخش پایانی این پیام اشاره شده است: انقلاب اسلامی ایران انقلابی مبتنی بر راهنمایی‌های فرهنگ اهل‌بیت (ع) است و نظام ما دنباله فرهنگ سیاسی اهل بیت (ع) به شمار می‌رود و در همین راستا ما وظیفه داریم هرچه بیشتر آثار آن بزرگواران را منتشر کنیم و به دنیا بشناسانیم.

کنگره ملی امام صادق (ع) به مدت یک روز با شرکت جمعی از علماء و اندیشمندان به میزبانی  خوی برگزار می‌شود.