0097-5445998

به گزارش نگاه روز به نقل از پایگاه خبری قم فردا، هفته سیزدهم رقابتهای لیگ برتر والیبال چهارشنبه شب در حالی برگزار شد که تیم باریج اسانس کاشان، صدرنشین لیگ با استفاده از امتیازات میزبانی از قبل ۳ امتیاز جدال برابر آلومینیم هرمزگان را برای خود کنار گذاشته بود. با توجه به شرایطی که نزدیک‌ترین تعقیب کنندگان باریج اسانس داشتند این بهترین فرصت برای کاشانی‌ها بود تا با کسب ۳ امتیاز خانگی، فاصله خود را با آنها افزایش دهند. هر چند که بازیکنان ناصر شهنازی یک ست از باریج اسانس گرفتند ولی در واقع با برتری ۳ بر یک میزبان باید عنوان کرد در این هفته همه چیز به کام صدرنشین لیگ برتر بود.

متین ورامین نزدیک‌ترین تعقیب کننده صدرنشین، همانطور که انتظار می‌رفت در ارومیه به دردسر افتاد و به میزبان خود امتیاز داد. این تیم دو بار از شهرداری ارومیه عقب افتاد و در ست پنجم کار را به سود خود تمام کرد تا دست کم دو امتیاز بگیرد ولی یک امتیازی که به شهرداری داد باعث شد تا  فاصله بین این تیم و باریج اسانس در صدر جدول افزایش یابد.

پیکان تهران که در هفته‌های اخیر همه بازی‌های داخل و خارج خانه خود را با برد پشت سر می‌گذاشت، سرانجام در آمل شکست خورد و حتی یک امتیاز هم نگرفت. این بازی برای تیم کاله مدافع عنوان قهرمانی از اهمیت بالایی برخوردار بود و به نوعی اعتماد به نفس را به بازیکنان این تیم بازگرداند. کاله البته برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر کار دشواری دارد.

تیم میزان خراسان این هفته در کرج میهمان سایپا بود و یازدهمین باخت فصل را به قعرنشین نگون بخت لیگ برتر تحمیل کرد. میزان با این برد نشان داد که تحت تاثیر شکست خانگی هفته گذشته برابر باریج اسانس قرار نگرفته و راه خود را در این فصل از لیگ برتر ادامه می‌دهد.

تیم شهرداری زاهدان که با وخیم‌تر شدن اوضاع مالی روزهای خوبی را در لیگ برتر سپری نمی‌کند این بار در خانه خود برابر شهرداری تبریز شکست دیگری را متحمل شد و در رده یازدهم جدول باقی ماند. شهرداری زاهدان اگر این رویه را تغییر ندهد در کنار سایپا کاندیدای سقوط خواهد بود.

در تهران، تیم نوین کشاورز دومین باخت متوالی را متحمل شد. پیش بینی می‌شد شاگردان مسعود آرمات بعد از باخت هفته گذشته برابر پیکان این بار امتیازات دیدار خانگی را از آن خود کنند ولی تیم بازرگانی گنبدی نشان داد بعد از تحولاتی که در کادر فنی خود ایجاد کرده وضعیت بهتری پیدا کرده و می‌تواند در ادامه به رده‌های بالاتر جدول هم نزدیک‌تر شود.

نتایج کامل دیدارهای هفته سیزدهم به شرح زیر است:

* باریج اسانس کاشان ۳ – آلومینیم المهدی یک(۲۲ – ۲۵، ۲۵ – ۱۷، ۲۵ – ۲۰ و ۲۶ – ۲۴)

* نوین کشاورز یک – بازرگانی گنبد ۳(۲۰ – ۲۵، ۱۲ – ۲۵، ۲۵ – ۱۹ و ۲۳ – ۲۵)

* سایپا البرز یک – میزان خراسان ۳(۱۴ – ۲۵، ۲۵ – ۱۳، ۲۴ – ۲۶ و ۱۸ – ۲۵)

* شهرداری ارومیه ۲ – متین ورامین ۳(۲۵ – ۱۹، ۱۹ – ۲۵، ۲۷ – ۲۵، ۲۴ – ۲۶ و ۶ – ۱۵)

* شهرداری زاهدان یک – شهرداری تبریز ۳(۲۲ – ۲۵، ۲۶ – ۲۴، ۲۴ – ۲۶ و ۱۵ – ۲۵)

* کاله مازندارن ۳ – پیکان تهران یک(۲۵ – ۲۲، ۱۵ – ۲۵، ۲۵ – ۲۰ و ۲۵ – ۱۵)

جدول رده‌بندی لیگ برتر والیبال:

۱- باریج اسانس کاشان ۳۳ امتیاز

۲- متین ورامین ۲۷ امتیاز

۳- میزان خراسان ۲۶ امتیاز

۴- پیکان تهران ۲۱ امتیاز(معدل ۱٫۱۶)

۵- شهرداری تبریز ۲۱امتیاز(معدل ۱٫۰۸)

۶- کاله مازندران ۱۹ امتیاز(معدل ۰٫۹۶)

۷- شهرداری ارومیه ۱۹ امتیاز(معدل ۰٫۹۲)

۸- بازرگانی گنبد ۱۸ امتیاز

۹- نوین کشاورز ۱۶ امتیاز(معدل ۰٫۸۲)

۱۰- آلومینیم هرمزگان ۱۶ امتیاز(معدل ۰٫۸۰)

۱۱- شهرداری زاهدان ۱۲

۱۲- سایپا البرز ۶ امتیاز