1236-85426

 دبیرعلمی کنگره ملی امام صادق(ع) برگزاری این کنگره را فرصتی برای شناخت ابعاد مختلف زندگی ائمه اطهاربه ویژه امام صادق(ع) دانست.

به گزارش نگاه روز، حجت الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در آیین افتتاحیه این کنگره که  در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد شهرستان خوی برگزار شد، تبیین ابعاد مختلف زندگی و شخصیت والای ائمه اطهار بویژه امام صادق (ع) را از اهداف این کنگره عنوان کرد و اظهار داشت:گفت: برگزاری مناظره های علمی و کلامی، اعزام نماینده به بلاد مختلف برای ساماندهی شیعیان، برخورد قاطع با گروه های سیاسی زمان به همراه تربیت بیش از چهار هزار شاگرد در حوزه های مختلف از اقدامات شاخص و ارزنده امام جعفرصادق (ع) در دوران زندگی پربرکتشان بود.

وی بر ضرورت مطالعه برای شناخت و تبیین ابعاد بیشتری از زندگی پر برکت ائمه اطهار (ع)تاکید کرد و ادامه دا: برگزاری کنگره ملی امام صادق (ع) در همین راستا بوده تا شناخت بیشتری از زندگی آن حضرت در تمامی حوزه ها داشته باشیم.

موسوی شکوری افزود: حکومت جمهوری اسلامی بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) است بنابراین باید از این فرصت برای شناخت بیشتر در خصوص ائمه اطهار (ع) استفاده کنیم.

 دبیرعلمی کنگره ملی امام صادق(ع) خاطر نشان کرد: در این کنگره مقالاتی از ۱۷ استان کشور به دبیرخانه ارسال شده که این امر نشان دهنده توجه اندیشمندان به مقوله فرهنگ اهل بیت به ویژه امام صادق (ع) می باشد