معاون صندوق مهر امام رضا(ع)  از اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه‌های تولید و فروش آذربایجان غربی خبر داد.

4521-452163

به گزارش نگاه روز، معاون صندوق مهر امام رضا(ع)  در جشنواره‌ا تجلیل از برترین های  آموزش فنی و حرفه ای استان که در سالن آمفی تئاتر این نهاد برگزارشدبا اشاره به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در رشد و شکوفایی افزود: در دنیای امروز کامیابی از آن کسانی است که به مهارت و کارآفرینی را یابند.

غفار زاده در ادامه به نقش کارآفرینان در توسعه جوامع اشاره کرد و گفت: کارآفرینان نه تنها به ایجاد فرصت شغلی می پردازند بلکه با ایجاد خلاقیت و ایده نو پیشرفت جامعه را فراهم می کنند.

وی ایجاد فرصتهای شغلی در قالب کارآفرینی و حمایت از کارآفرینان را گامی موثر در کاهش بیکاری در جامعه  عنوان کرد و اظهار داشت: کارآفرینی ابزاری موثر در توسعه اقتصادی و افزایش در آمد مردم و توسعه جامعه است.

معاون صندوق مهر امام رضا(ع) آذر بایجان غربی افزود: با توجه به نقش مؤثر و مثبت کارآفرینان اقتصادی در توسعه جامعه ، بهره برداری از این توانمندی عاملی برای ایجاد اشتغال و پیشرفت است

 غفارزاده افزود: در اوایل امسال تفاهم‌نامه‌ای بین صندوق مهر امام رضا و سازمان فنی و حرفه‌ای کل کشور منعقد شد که در این تفاهم‌نامه اعتباری به میزان ۱۰۰میلیارد ریال برای فاز اول در نظر گرفته شده است که برای توسعه شبکه‌های تولید و فروش آذربایجان غربی ختصاص یابد

وی افزود: جامعه و سازمانی می‌تواند در مسیر توسعه حرکت رو به جلو داشته باشد که با ایجاد بسترهای لازم منابع انسانی خود را به دانش و مهارت کارآفرینی مولد تجهیز کند تا آن‌ها با استفاده از این توانمندی‌های ارزشمند سایر منابع جامعه و سازمان را به سوی ایجاد ارزش و حصول رشد و توسعه مدیریت و هدایت کنند.

غفارزاده ابراز داشت: از آنجایی که ظرفیت دولت در بحث جذب و استخدام افراد بیکار جامعه محدود می‌باشد، روش جذب افراد بیکار در کسب و کار و کارآفرینی روشی بسیار موثر است که تاثیرات مطلوبی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه دارد.

وی عنوان کرد: از مهمترین راه‌های توسعه اقتصادی ایجاد اشتغال و مهم‌ترین ابزار آن کارآفرینی است، کارآفرینی باعث کاهش بیکاری، افزایش بهره‌وری افراد و منابع و در نهایت افزایش درآمد مردم در جامعه می‌شود.

غفارزاده افزود: در سطح مشاغل خانگی برای هر نفر تا سقف ۵۰ میلیون ریال و در سطح خود اشتغالی تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال و در سطح پشتیبان و کارآفرینی تا سقف یک میلیارد ریال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود.