1254-9856معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: مدیران دستگاههای خدمات رسان باید در تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر تدبیری اتخاذ کنند تا مشکلات مردم برطرف گردد .

دکتر بهادری در جلسه شورای تامین مسکن و حمل ونقل استان که با حضور قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر برگزار شد گفت: پروژه مسکن مهر آذربایجان غربی در مراحل پایانی قرار دارد و باید از تمامی ظرفیتها و امکانات موجود برای رفع موانع و مشکلات مردم و تکمیل و بهره برداری از طرح های مسکن مهر استفاده برد.

وی ادامه داد: واگذاری واحدها بدون اتمام زیرساختهای خدماتی و تامین سرانه های آموزشی، بهداشتی و رفاهی،ساکنان این واحدها را با مشکلات عدیده‌ای مواجه میکند که باید به موازات پیشرفت واحدهای مسکونی پروژه های زیرساختی نظیر آب، برق، گاز و فاضلاب نیز اجرایی و تکمیل گردد.

معاون امور عمرانی استاندار اذربایجان غربی همچنین با اشاره به مصوبه دولت در خصوص خرید و فروش واحدهای مسکونی مهر اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با این مصوبه رونق واحدهای مسکونی مهر را فراهم نموده و در استان نیز می توان با واگذاری واحدهایی که پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد دارند و همچنین شبکه های خدماتی آب و برق، فاضلاب و گاز آنها تامین شده است میزان مشارکت مالکان را بالا برده و بهره برداری از واحدها را سرعت بخشند .

مهرآبادی قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر نیز در این جلسه با بیان اینکه دولت مصمم است همه تعهدات دولت گذشته را در این طرح اجرایی کند گفت: از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار قرار داد ساخت منعقد شده تا کنون یک میلیون و ۵۰ هزار واحد افتتاح شده و تا پایان امسال یکصد و هفت هزار واحد دیگر نیز آماده افتتاح است.

وی با اشاره به اینکه ۵۷ درصد پروژه های مسکن مهر در کشور دارای مشکل هستند ادامه داد: عمده مشکلات واحدهای در حال ساخت در حوزه خدمات زیربنایی است که باید تمام دستگاههای اجرایی برای رفع آن کمک کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی اذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارایه گزارشی از واحدهای در حال ساخت استان گفت: ۲۳ هزار و ۵۶۵ واحد در قالب ۲۳۴ پروژه مسکن مهر در استان در حال ساخت و بهره برداری است و میزان پیشرفت واحدهای در دست ساخت تا ۱۵ دیماه سال کاری ۷۵ درصد است که در مقایسه با آمار ۱۰ ماه گذشته ۱۰ درصد رشد دارد .

محبت خواه وضعیت پیشرفت این طرح در شهرهای استان را این چنین ادامه داد و افزود : شهرستان های میاندوآب با ۱۵/۹۷ درصد, اشنویه با ۵۵/۹۶ درصد و بوکان با ۶۳/۹۵ درصد پیشرفت رتبه های برتر را بخود اختصاص داده‌اند و سردشت، سلماس و مهاباد نیز در رده های انتهای قرار دارند .

وی کمبود اعتبارات دستگاههای خدمات رسان در اجرای پروژه ها , کمبود میزان آورده اعضاء و ضعف مدیریت برخی از تعاونیها را از عمده دلایل تاخیر در اتمام و بهره برداری این واحدها در استان برشمرد .