123654-7896541

به گزارش خبرنگار نگاه روز، سرپرست کمیته امداد امام خمینی   درهمایش توانمندی ۵۵۰۰ خانواده کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: کمیته امداد امام خمینی برآمده از بطن انقلاب اسلامی است که به فاصله ‌کوتاهی پس از پیروزی انقلاب به دستور امام خمینی (ره) برای رسیدگی به امور محرومین و نیازمندان و پابرهنگان جامعه تاسیس شده است.

حسین انواری اظهار داشت: با اشاره به اینکه کار، گنجینه و استعداد خدادادی را بارور می‌کند، تصریح کرد: کار و تلاش سبب ایجاد آرامش، تعادل قوای انسانی، عظمت و حیات انسان می‌شود.

سرپرست کمیته امداد با توصیه به کارفرمایان، گفت: کارفرمایان با حفظ کرامت نفس و عزت مددجویان این نهاد مقدس و به‌کار نبردن روش‌های حذفی موجب شکوفایی استعدادهای آنان شوند.

انواری با اشاره به اینکه تقویت امیدواری از خواص کار و تلاش است، ادامه داد: اشتغال منجر به کسب منافع مادی و اقتصادی شده و انسان را از دیگران بی نیاز می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مددجویان این نهاد دارای ویژگی تعهد، ایمان، انرژی بالا و استعداد فراوان هستند، اظهار داشت: کاریابی و ایجاد اشتغال مددجویان، منشا تحول در نسل آینده شده و مددجویان امروز را به کارفرمایان آینده مبدل می‌کند.

انواری خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال و به‌کارگیری توان مددجویان کلید برون رفت از مشکلات بوده و کمیته امداد از عوامل سرمایه‌گذاری در این زمینه است.

انواری با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری شده با محوریت امام جماعت مساجد در حوزه و محدوده مسجد، برای نیازمندان هزینه می‌شود، خاطرنشان کرد: این طرح مستلزم تقویت و پشتیبانی است و کمیته امداد در بحث جمع آوری زکات با محوریت مسجد به عنوان پشتیبانی کننده عمل می کند زیرا این طرح، موجب تقویت بنیان انقلاب می‌شود.