56432-87569

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس از همت و عزم ملی برای بازسازی بارگاه پوریای ولی خبر داد.

موید حسینی‌صدر پوریای ولی را نماد جوانمردی و فتوت عنوان کرد واظهار داشت: پوریای ولی در رفتار و منش خود از مولا علی(ع) تبعیت می‌کرد؛ او به فرهنگ شیعی و مردم سراسر ایران تعلق دارد.

وی افزود: عزم و همت عمومی در سراسر کشور برای بازسازی مزار پوریای ولی ایجاد شده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس اضافه کرد: مسئولان استانی و شهرستانی باید از همت همگانی برای ساخت بارگاه پوریای ولی استقبال کنند و برای وی یادمانی منحصر به فرد و در خور نام این پهلوان نامی احداث کنند.

صدر تصریح کرد: در شرایطی که اکثر رسانه‌های جهانی تحت سیطره صهیونیسم و ایادی آنها قرار دارند، تکیه بر فرهنگ دینی و ملی و بزرگداشت نام آوران این عرصه و توجه به اخلاق و منش آنان می‌تواند نسل آینده را در مقابل هجوم فرهنگ‌های منحط بیگانه بیمه کند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، اعلام آمادگی خیران برای شرکت در بازسازی مزار پوریای ولی را قابل تقدیر عنوان کرد و افزود: بعد از پخش برنامه تلویزیونی شبکه ۲ درباره مزار پوریای ولی، یک عزم و همت همگانی ایجاد شده، بنابراین همه باید دست به دست هم دهیم تا علاوه بر بازسازی محوطه و آرامگاه این پهلوان نامی، زورخانه بسیار باشکوه و یادمان ارزشمند و همچنین موزه‌ای پربار با استفاده از معماری اسلامی که نمادهای جوانمردی و فتوت نیز در آنها لحاظ شده باشد، در مزار پوریای ولی ایجاد کنیم.