به گزارش نگاه روز؛ مدیرعامل شرکت طب شفای سبحان که تولید کننده محصولات محبوب چای سینلس SINLESS است از فواید چای سبز و فلسفه طعم دهی با گیاهان داروئی و تولید طبیعی می گوید . چای سینلس SINLESS عموما با ترکیب ویژه اش برای چای سفید و چای سبز موسوم به فرمولاسیون TWG ونیز چای های ترکیبی مختلف برای چربی زدای که بانام چای لاغری مشهور است . البته اصغرخاتمی چای لاغری سینلس  SINLESS را با توضیحات کامل و مسائلی تامل برانگیز در یک مصاحبه ویژه با عنوان “درمورد چای لاغری سینلس SINLESS  بیشتر بدانید “ ارائه نموده است . نکته اصلی این نوشتار درمورد فرهنگ مصرف چای سبز در ایران و موانع روبرو و ارائه راه حل است .

چای سبز موضوعی است که دو نکته کلیدی را در باره آن نمی توان نادیده گرفت و کتمان نمود  :

اول : خواص اعجاب انگیز و سلامتی آفرین آن است که بی رقیب است و کمتری گیاهی وجود دارد تا خواص آن را یکجا داشته باشد .

دوم : طعم نه چندان مطلوب که اشتیاق را از مصرف کننده برای ادامه مصرف باز می ستاند .

*چای سبز یک نوشیدنی پرخاصیت است که بدون استثناء همه از آن بخاطر خواص سلامتی بخشش استفاده میکنند و  کسی برای لذت بردن از آن استفاده نماید . چای سبز از محصولاتی است که می تواند سهم بالایی در پیشگیری و حفاظت از سلامت جامعه ایفا نماید و این ظرفیت در این معجزه الهی وجود دارد . چای سبز یک نوشیدنی برای تنظیم نمودن اکثر ناهنجاریهای متابولیسم است و می تواند بشدت بر افرادی با قند خون بالا ، چربی خون ، چربی کبد ، غلظت خون ، فشارخون بالا و نظایر آن مفید باشد، افزایش کلسترول بد خون  یک مشکل همه گیر شده است و چای سبز می توانددر پیشگیری از افزایش کلسترول بد خون مفید تر از هر فرآورده دیگری باشد، گرفتگی رگ های قلب و گرفتگی دریچه های قلب تهدیدی جدی برای همه ما است  و همه متخصصان می گویند:

*چای سبز در دراز مدت هم از بروز گرفتگی عروق وخونی و قلبی پیشگیری میکند و هم در کاهش تدریجی آن موثر است .

محافظت از سیستم اعصاب از فواید دیگر چای سبز است .

* در خانم های یائسه تراکم استخوان را چند درصد بالا میبرد و آن منجر به کاهش ۲۰ درصدی احتمال شکستگی میگردد .

*چای سبز از آسیب های بوجود آمده بر اثر آلاینده ها جلوگیری میکند و اثر سم زدایی بسیار خوبی را می تواند داشته باشد .

*چای سبز آلزایمر را نیز تحت تاثیر مثبت خود قرار میدهد و بر  حافظه اثر حفاظتی قدرتمندی دارد .

*مقالات و تحقیقات معتبر جهانی از چای سبز بعنوان جلوگیری کننده از بروز سرطان  و بسیاری از بیماریهای مزمن معرفی میکنند  و این تحقیقات مورد تایید مراکز علمی جهانی است .

*چای سبز غلظت خون را تعدیل می کند .

*چای سبز بر بهبود  پر فشاری خون و چربی خون مفید است .

 *چای سبز کاتچین را بعنوان یک اکسیر جوانی و ضدپیری در خود انباشته دارد و این آنتی اکسیدان در حد چند برابر بیش از ویتامین های E  و  C  قدرت پاک کنندگی بدن از شر رادیکالهای آزاد را دارا است .

 یعنی یک خانم آگاه در اثر مطالعه  و یا اطلاع رسانی ملی و یا توصیه های پزشک در می یابد مصرف چای سبز برای او و خانواده اش بسیار سودمند است و با اشتیاق به خرید آن می پردازد و تصمیم میگیرد آن را به رژیم روزانه خانواده می افزاید . ولی متاسفانه بیش از یک یا دو بار موفق به استفاده نمی شوند و نمی توانند بوی آن را تحمل کنند  و این داستان چای سبز در خانواده ایرانی است و در همه خانواده های ما با اندکی کم و زیاد تکرار می شود .

ولی چای سبز در کشورهای دیگر سرگذشتی دیگر دارد مثلا ژاپن :

در یک تحقیق بین المللی بر روی میزان عمر و نیز امید به زندگی درممالک دنیا نشان داد کشور ژاپن رکورددار شهروندان بالای صد سال است و این مقدمه ای شد بر یک پژوهش دیگر برای بررسی سبک زندگی و سبک غذایی کشور ژاپن . تعداد افراد بالای صد سال که از سلامتی قابل توجهی برخوردار هستند  در ژاپن تصادفی نیست چون آمار آنها به حدود ۳۵ هزار نفر میرسد و این نشان دهنده ارتباط معنی دار مابین شرایط زیست ژاپنی ها با سایرین است . نتایج موید این نکته بود که مصرف منظم و روزانه چای سبز یکی از اصلی ترین وجوه تمایز رژیم غذایی آنها با سایر کشورها است . البته تنها به مصرف منظم چای سبز خلاصه نمی شود و مصرف زیاد از غذاهای دریایی در کنار روش استدلال و تفکر در مورد زندگی از دیگر فاکتورهای موثر بر سلامت و طول عمر ژاپنی ها است . این نکته آغازی شد بر اشاعه و رواج مصرف چای سبز در کل جهان و به این ترتیب چای سبز به یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در سرتاسرجهان تبدیل شد . چای سبز با فرهنگ سازی و معرفی که در کشورها شد وارد بازار شد و اشتیاق بسیاری  برای مصرف در مردم پدید آورد ولی سرانه مصرف آن در ایران باز چندان قابل توجه نیست. دلیل آن عطر و طعم نا مطبوع چای سبز است.

ژاپنی ها یک استدلال آموزنده دارند و میگویند غذا را برای لذت آن نمی خوریم بلکه بخاطر خواص آن می نوشیم . نکته دیگر رواج چای سبز در ژاپن قدمت  چند صد ساله و شاید هزار ساله آن است و کودکان از اول با بو و طعم آن  خو  میگیرند ولی در سایر کشورها یک عطر و طعم جدید است . همه آنهایی که آگاهی دارند و به سلامت خود اهمیت میدهند از رنگ و طعم دهنده های غیر طبیعی و اسانس ها بشدت دوری میکنند . همواره اخبار جدیدی از مضرات این مواد  بر انسان و سلامتی اش بگوش میرسد و گرایش به طعم های طبیعی و گیاهان داروئی بشکل فزاینده ای رو به افزایش است. لذا چای سبز طعم دهی شده با مواد غیر طبیعی هم مطلوبیت ندارد و همه از آن گریزانند و عطرهای طبیعی را بیشتر میپسندند.

مردم برای درمان بیماریها و افزایش ضریب سلامتی ، اشتیاق بسیاری برای مصرف گیاهان داروئی دارند . گیاهان داروئی سازگاری بالایی با سلول های بدن دارند. گیاهان داروئی بسرعت نیازهای سلولها را بر آورده می سازد و کمبود های غذایی بدن را رفع میکنند . گیاهان داروئی استحکام و توانایی مقابله با آسیب را در سلول ها افزایش میدهد  و سرشار از آنتی اکسیدانهای ارزشمند هستند و مواد موثره و درمانگر در وجود خود نهفته دارند . مواد      موثره ای که از دامن طبیعت آمده اند معایب داروهای شیمیایی را ندارند البته این بدان معنی نیست که بی ضرر هستند  . چای سینلس در جهت رفع نقایص مذکور و ایجاد مطلوبیت برای مصرف کننده آغاز به حرکتی نمود که منتهی به طعم دهی و بسته بندی چای سبز بشکل کیسه ای با گیاهان داروئی گردید و با استقبال بسیار بالایی در سطح عرضه مواجه گردید .چای سبزسینلس با طعم دهنده های طبیعی توانست طعم های برگرفته از طبیعت را وارد سبد غذایی نماید . ارائه طعم های جدید و جذاب یکی از اصلی ترین وجوه تمایزچای سینلس است .

طعم دهی چای سبز با استفاده از گیاهان داروئی مزیت های چندگانه ای را برای مصرف کنندگان فراهم آورده است . گیاهان داروئی در این ترکیبات با مقادیر تنظیم شده و تخصصی هستند که می توان از هریک برای ذائقه ای و حتی با توصیه  و مشورت پزشک برای مشکلات متعدد و درمان بیماریهای متنوعی ازچای سینلس بهره برد . ویژگیهای اصلی چای سینلس را می توان این چنین بیان نمود :

۱ – چای سبز را با طعمی بسیار خوشایند و لذت بخش بسته بندی میکند و عطر گیاهان داروئی را به شما هدیه میکند .

۲ – چای سینلس SINLESS  با استفاده از گیاهان داروئی هم چای سبز را با طعم های جذاب هدیه میکند و هم خواص گیاهان داروئی را نیز همراه با چای سبز ارائه مینماید .

۳ – چای سینلس SINLESS  مزایای تشدید اثر( سینرژی) بوجود آمده در اثر ترکیب متناسب و تنظیم شده چای سبز با گیاهان داروئی را نیز به عنوان یک مزیت ویژه برای شما هدیه میکند .

کافی است به نتایج پژوهش انجام شده بر روی سطح آنتی اکسیدانی  سرم خون مصرف کنندگان چای سینلس اشاره ای داشته باشیم :

Agahi

نتایج آزمایشات با استناد به اعلام محقق طرح :

چای سبز :    میزان ظرفیت آنتی اکسیدانی جامعه آماری  قبل از مصرف : ۳/۶

                 میزان ظرفیت آنتی اکسیدانی تام سرم خون بعد از مصرف :۶/۸

چای سفید :    میزان ظرفیت آنتی اکسیدانی جامعه آماری  قبل از مصرف: ۵۱/۶

                 میزان ظرفیت آنتی اکسیدانی تام سرم خون بعد از مصرف مخلوط چای سفید و سبز سینلس : ۷/۱۹

استدلال غالب ما در مورد عمر : مورد بعد نظام استدلالی و نگرش آنها بر زندگی است در کشور ما یک فرد بعد از گذار از مرحله کودکی و نوجوانی و جوانی و تحصیل و خدمت سربازی وارد بازار کار میشود وبعد از سی سال خدمت بازنشسته میشود.

 همه ما دیده ایم زمان سود دهی و کارآمدی و پختگی کارمندان در ۷ سال آخر خدمت است و این یک نشانه است . این سنین که عموما در ۴۵ سالگی افراد است سال هایی است که فرد در زندگی خانوادگی و شخصی اش هم تازه به ثمر می نشیند و صاحب داماد و عروس و نوه و .. میشود ولی ناگهان با بازنشستگی مواجه میشود این سالهایی است که افت قدرت جسمی خود را بوضوح نشان میدهد. این اتفاقات یک افت را در روحیه و امید به زندگی اش بوجود می آورند و فرد با توجه به شیوه تفکر غالب با خود می اندیشد که در سراشیبی عمر قرار گرفته است . می اندیشد که تمام کارها را انجام داده است و تنها مردن است که باقی مانده است لذا بعد از بازنشستگی خود را از لحاظ امید به زندگی به حد صفر میرساند . نبود امید باعث میشود تا مشکلات جسمی و روانی تشدید شوند . تلخ ترین نکته اینجاست که این افراد در زمانیکه می توانند بیشترین کمک و یاری را به جامعه رسانند از دست میروند و احساس نامفید بودن و سربار بودن میکنند . جامعه هزینه های فراوانی را صرف کرده تا فرد به این حد از تجربه برسد ولی بدون استفاده بهینه از دسترس خارج میشوند . کمترین خدمت این قشر می تواند تربیت نوه ها باشد و سایه سار آنها باعث پرورش نسلی قوی بنیان تر میشود تا کشور عزیزمان حرکت بسوی پیشرفت را سریعتر بپیماید  .

استدلال ژاپنی در مورد عمر :

ژاپنی ها جشن تولد مخصوصی  در سن ۶۰ سالگی خود میگیرند و لباس قرمزیک دستی میپوشند و ورود خود را به نیمه دوم عمر جشن میگیرند . این جشن معانی زیاد و تامل برانگیزی  دارد .

 اول اینکه شصت سالگی شان را پایان نمی دانند و تازه بر اساس تجربیات شصت ساله خودشروعی بر برنامه قوی تر و غنی تر برای شصت سال دوم خود پایه ریزی میکنند .

دوم : این تفکر نهادینه شده است و بحث سلیقه شخصی نیست بلکه یک عرف اجتماعی ریشه دار و عادی است . که نشان دهنده جواب مثبتی است که پیشینیان از آن گرفته اند و مجرب است .

مثبت اندیشی و اصلاح الگوی غذایی و سبک زندگی می تواند شما را سالم تر ، لاغرتر ، خوش لباس تر و آرام تر ( بدون استرس ) نماید . چای سینلس با ترکیباتی از زیره سیاه ، گل محمدی ،اسطوخودوس ، دارچین ، بهارنارنج ، به لیمو ،قهوه سبز، چای سفید ، رازیانه ودیگر گیاهان معطر و داروئی گنجینه ای برای حفظ و ارتقاء سلامتی مصرف کننده تدارک دیده است .  چای سینلس SINLESS  می تواند برای هر دوستدار سلامتی یک انتخاب منحصربفرد باشد