به گزارش نگاه روز، فریدون سید مصطفوی بعد از ظهر یکشنبه در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز آذربایجان غربی با بیان اینکه  آموزش و پرورش استان از نظر فضای آموزشی در وضعیت مناسب و استانداردی قرار ندارد افزود: این استان از نظر تراکم کلاسی در رتبه ۲۸ کشور قرار گرفته و این درحالی است که از نظر تعداد دانش آموز با ۵۷۰ هزار نفر در رتبه هشتم کشوری است.

وی با بیان اینکه حل مشکل کمبود فضاهای آموزشی با مشارکت مردمی و همتی مضاعف و جهادگونه رفع می شود گفت: هم اکنون میزان فضای آموزشی در آذربایجان غربی به ازای هر دانش آموز مقطع ابتدایی ۲٫۲۸ متر، مقطع متوسطه اول ۴٫۷۶ متر و مقطع متوسطه دوم ۵٫۵۷ متر است که این میزان به ترتیب در سطح ملی ۴٫۹ متر، ۳٫۳ و ۶٫۴متر به ازای هر دانش آموز می باشد.

وی ادامه داد: به طور متوسط در هر کلاس درس در استان افزون بر ۳۰ دانش آموز مشغول تحصیل هستند که تنها با فراگیر شدن کمکهای خیرین و مشارکتهای مردمی می توان تا حدی از این مشکلات فاصله گرفت.

سیدمصطفوی با مقدس خواندن رسالت رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها باید در زمینه نمایش فعالیتهای جهادگونه و مشارکتی و به خصوص اقدامات اقتصادی که گره گشای مشکلات اقتصادی جامعه است کوشا باشند.

2548

وجود۱۳۱ پروژه پرورشی و آموزشی نیمه کار در آذربایجان غربی

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی نیز در این جشنواره گفت: ۱۳۱ پروژه پرورشی و آموزشی نیمه کار در سطح استان موجود است.

فریبرز اسمعیل زاده ادامه داد: تکمیل پروژه های نیمه تمام امسال در آموزش و پرورش از اولویتهای مهم این دستگاه است که با جدیت پیگیری می‌‌شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی افزود: رویکرد اصلی شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان نیز رویکرد تکمیل پروژه‌های خیرساز، دولتی و مشارکتی است.

وی ادامه داد: استانداردسازی سیستمهای گرمایشی نیز در استان در حال پیگیری مستمر است به گونه ای که در سال گذشته ۵۰ میلیارد ریال از اعتبارت ملی به استان ما تخصیص یافت و از این طریق یک هزار و ۹۰۰ بخاری تابشی در مدارس نصب و دو هزار دستگاه نیز برای نصب در سال جاری تهیه شد.

 22154

فعالیت خیرین مدرسه ساز در ۱۹ شهر آذربایجان غربی

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: از سال ۷۷ که این مجمع در استان تشکیل یافته میزان تعهدات خیرین در استان ۸۷۹ پروژه با سه هزار و ۵۱۷ کلاس بوده است.

افزود: در حال حاضر مجمع خیرین مدرسه ساز در ۱۹ شهرستان آذربایجان غربی با تاسیس نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز استان فعالیت دارند.

آخوندیان با بیان اینکه هر سال جشنواره استانی خیرین مدرسه ساز در آذربایجان غربی برگزار می شود یادآور شد: تا کنون در ۱۱شهرستان استان جشنواره شهرستانی خیرین مدرسه ساز برگزار شده است.

این مراسم با حضور مسئولان استانی، خیرین مدرسه ساز، فرهنگیان و برخی چهره های فرهنگی و ورزشی برجسته آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد.

در طول این جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تعهدات جدید خود را اعلام کردند و در نهایت توسط مسئولین حاضر در جلسه ازجمله استاندار، مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر کل نوسازی و توسعه تجهیز مدارس استان از خیرین  نمونه مدرسه ساز استان تقدیر بعمل آمد.