32به گزارشنگاه روز ،‌ تور بین المللی دوچرخه سواری ایران (آذربایجان) همانند سالهای گذشته با حضور تیم های مختلف داخلی و خارجی در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل برگزار می شود.

در تور بین المللی امسال ۱۷ تیم دوچرخه سواری خارجی از کشورهای مختلف همچون استرالیا، ژاپن، چین، تایوان، اکراین، لیتوانی، اسلوواکی، امارات، اتریش، روسیه و قزاقستان به همراه تیم های پتروشیمی، شهرداری تبریز، تیم آینده، پیشگامان کویر و تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان به رقابت می پردازند.

تور بین المللی آذربایجان – ایران در شش مرحله و مسافتی به طول ۹۵۶ کیلومتر در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل برگزار می شود.

بیست و نمهمین دوره تور دوچرخه سواری نیمه حرفه ای بین المللی ایران – آذربایجان از ۲۷ خرداد لغایت ۱ تیرماه در مسیر استانهای آذربایجان شرقی ، آذربایجانغربی و اردبیل با حضور ۱۷ تیم خارجی و پنج تیم داخلی در ۶ مرحله و زیر نظر اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری و فدراسیون دوچرخه سواری کشور برگزار می شود.

مرحله نخست این رقابت‌ها روز بیست و هفتم خرداد ماه سال‌جاری در مسیر تبریز – ارومیه و به مسافت ۱۴۶ کیلومتر برگزار و مرحله دوم تا ششم نیز به ترتیب در مسیرهای ارومیه – منطقه آزاد ارس به طول ۲۰۹، منطقه آزاد ارس – کلیبر به طول ۱۵۰، کلیبر – مشگین شهر به طول ۱۵۰، سرعین – تبریز به طول ۱۹۱ و داخل تبریز به مسافت ۱۱۰ کیلومتر برگزار می‌شود