به گزارش نگاه روز،  معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با اعلام این خبر اظهار کرد: در مجموع ۸۶۰ تخت بیمارستانی با اجرای این تعداد پروژه ها به چرخه سلامت آذربایجان غربی افزوده می شود.

محمد جعفر علیزاده با بیان اینکه امسال تخصیص پروژه های احداث بیمارستان استان مطلوب ارزیابی می شود، گفت: تکمیل طرحهای بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی شهرستان خوی، بیمارستان ۹۰ تختخوابی شهرستان تکاب و توسعه بیمارستان شهرستان بوکان در اولویت برنامه های کاری قرار دارد.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی از پیشرفت اجرایی ۸۱ درصد طرح توسعه بیمارستان ۱۵۳ تختخوابی شهرستان بوکان خبر داد و تصریح کرد: امسال این طرح با تخصیص ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اتمام می یابد.

وی همچنین به پیشرفت ۷۰ درصدی روند اجرای پروژه تکمیل بیمارستان شهرستان خوی اشاره کرد و گفت: این پروژه با شتاب مضاعف اجرا می شود و اعتبار لازم از منابع مختلف تامین شده است.

علیزاده با تاکید بر اینکه زمانبندی پروژه های احداث بیمارستان در آذربایجان غربی فشرده است، افزود: عملیات احداث بیمارستان در شهرستانهای پیرانشهر و سلماس در طول دو ماه آینده آغاز می شود.

ضرورت استانداردسازی وضعیت بیمارستانهای آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار بر استانداردسازی وضعیت بیمارستانهای استان تاکید کرد و گفت: در حال حاضر امکانات بیمارستانهای استان جوابگوی جمعیت استان نبوده و توسعه زیرساختهای عرصه سلامت یکی از مهمترین نیازهای استان به شمار می رود.

قربانعلی سعادت به توسعه صنعت گردشگری سلامت آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: استقبال کشورهای همسایه از امکانات و دانش عرصه سلامت استان بسیار چشمگیر است.

وی متذکر شد: لازم است عملیات احداث بیمارستان ۴۵۰ تختخوابی شهرستان ارومیه هرچه سریعتر به پایان برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان نیز در این دیدار حضور داشتند.