سوزاندن سوخت سهمیه خودروهای عمومی مطابق با مصوبه دولت است به طور یقین سهمیه ذخیره شده ماههای قبل سوزانده شده تنها ۱۰درصد به کارت سوخت منتقل می شود.

به گزارش نگاه روز به نقل ازباشگاه خبرنگاران؛ یک منبع آگاه در ستاد حمل نقل سوخت ،در خصوص ابطال سهمیه ذخیره بنزین خودروهای عمومی گفت: ابطال سهمیه سوخت خودروهای عمومی طبق مصوبه  دولت اجرایی می شود که این مصوبه از یک ماه گذشته اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: فرض کنید برای یک خودروی مثل وانت ۴۰۰ لیتر بنزین سهمیه ای تعلق گیرد به دلیل اینکه جز خودورهای عمومی است به طور یقین سهمیه ذخیره شده ماههای قبل سوزانده می شود و تنها ۱۰درصد به کارت سوخت منتقل می شود.

در ادامه همین گزارش بیژن حاج‌محمدرضا رئیس جایگاه‌داران سوخت کشور به گزارش خبرنگاراقتصادی نگاه روز،اظهار داشت: سوزاندن سهمیه ذخیره شده خوردوهای عمومی از مدتها پیش یعنی از زمان سهمیه بندی  اجرا می شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون تنها ۱۰درصد سهمیه سوخت در کارت سوختها قابل استفاده است در حالیکه کل سهمیه بنزین خودروهای عمومی دیشب واریز شده است.

حاج‌محمدرضا تاکید کرد: پیش بینی می شود نرخ جدید بنزین ظرف پنج روز آینده اعلام شود .

* تلمبه‌ جایگاههای سوخت قابلیت خواندن قیمت جدید را ندارد

رئیس جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: جایگاه‌داران از ۲۷ بهمن ماه گذشته آماده ارائه خدمات جدید هستند متاسفانه هم اکنون نرم افزارها و تلمبه های جایگاه ها قابلیت خواندن قیمت جدید را ندارد و ما منتظر هستیم که شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در خصوص ازدحام جمعیت در جایگاههای سوخت گفت: خوشبخاتنه در حال حاضر تجمع ای در جایگاهها مشاهده نشده است.