با هدف ارتقا سطح دانش و بینش کارکنان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در خصوص بیماریهای قلبی عروقی و سرلوحه قرار دادن امر ورزش و تغذیه مناسب در زندگی روزانه، دوره آموزشی راههای پیشگیری بیماریهای قلبی و عروقی برگزارشد.

به گزارش نگاه روز، رئیس گروه نوسازی و تحول اداری و جهاد کشاورزی آذربایجان غربی پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه این دوره آموزشی به خبرنگاران گفت: در این دوره آموزشهایی درباره بیماری های فشار خون، دیابت، سکته مغزی و قلبی، چاقی و فشار های روانی، چربی خون و نحوه مقابله با آنها به کارکنان آموزش داده شد.

قلیزاده اظهارداشت: در راستای توانمند سازی و حفظ نیروی انسانی بعنوان ارزشمند ترین سرمایه سازمان دوره آموزشی غیر حضوری ۱۶ ساعته پیشگیری و کنترل عوامل خطرساز بیماری های قلبی عروقی و آزمون مربوطه در سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و ادارات کل منابع طبیعی و آبخیز داری – دامپزشکی ، مراکز تحقیقاتی و آموزشی کشاورزی، تعاون روستایی و شرکتهای تابعه سازمان برگزار شد.

وی ادامه داد:منابع علمی دوره از سوی معاونت محترم امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان بصورت کتاب الکترونیکی مختص کارکنان دولت در اختیار سازمان قرارگرفته بود و از حدود دو ماه پیش از آزمون در سازمان بر روی شبکه اینترانت در دسترسی عموم کارکنان بوده و گواهینامه معتبر نیز بعد از اعلام نتایج آزمون توسط آن معاونت صادر خواهد شد.

قلیزاده ادامه داد افزود: آزمون این دوره سراسری با برنامه ریزی دقیق و منسجم با حداقل هزینه و با حضور بیش از ۱۳۲۰ نفر شرکت کننده به طور همزمان در ساختمانهای شماره یک و دو سازمان جهاد کشاورزی استان ،ادارات کل ، مدیریت شهرستانها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی تابعه در  سال جاری برگزار شد.

وی سطح برگزاری این دوره ها را از نظر وسعت جغرافیایی ، تعداد فراگیران و صرفه جویی در هزینه ها خوب ارزیابی کرد و افزود : برگزاری این دوره ها در آغازین روزهای سال مزین به نام “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” در نوع خود بی نظیری بوده است.