5482رئیس سابق سازمان انرژی اتمی گفت: فعالیت‌های هسته‌ای ما کاملا تحت نظارت آژانس انجام گرفته است و کاری را برخلاف NPT انجام نداده‌ایم.

به گزارش نگاه روز، “فریدون عباسی” رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در حاشیه همایش دلواپسیم که با حضور منتقدان توافق ژنو در سالن اجتماعات فرهنگی ۱۳ آبان برگزار شد، با اشاره به اجرایی شدن برنامه رآکتور آب سنگین اراک گفت: این رآکتور باید به‌‌ همان شکل قبلی که بود تنظیم شود و تکمیل گردد و هیچ تغییری در آن صورت نگیرد.

وی با اشاره به بازرسی بازرسان آژانس انرژی اتمی از تاسیسات هسته‌ای ایران گفت: باید به آنان تذکر دهیم که تشریف بیاورند و بازرسی خود را انجام دهند و گزارش دهند و برای ما چیزی را دیکته نکنند چراکه رآکتور کار خلافی انجام نمی‌دهد.

عباسی افزود: همه فعالیت‌های ما کاملا تحت نظارت آژانس است.

وی گفت: تیم مذاکره کننده ما نباید در این راستا کوتاه می‌آمد و من دلواپس این هستم که عاقبتمان ختم به خیر شود.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی افزود: باید در این راستا به همدیگر کمک کرده و جنجال درست نکنیم و عده‌ای نباید افراط کنند تا به دنبال آن تفریط به وجود آید.

وی با اشاره به انتقادکنندگان توافقنامه خاطرنشان کرد: جامعه باید آزاد باشد و اجازه انتقاد بجا به همه داده شود؛ وقتی یک عده یک طرفه صحبت می‌کنند و فکر می‌کنند عقل کل هستند و صاحب خرد جمعی‌اند، آثارش همین چیزهایی است که الان به وجود آمده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران