مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: بازپرداخت اقساط واحدهای مسکن مهر برای متقاضیانی که دفترچه اقساط نگرفته ‌اند از اول خردادماه همراه با دوران مشارکت مدنی، ۱۵ ساله می شود.

به گزارش نگاه روز ،خلیل محبت خواه در جمع مدیرعامل و جمعی از مدیران بانک مسکن استان با بیان اینکه دوران قرارداد مشارکت مدنی تسهیلات توسط بانکهای عامل به مدت ۵ سال است افزود: مراجعه نکردن به موقع شرکت های تعاونی جهت اخذ دفترچه اقساط یکی از مهمترین مشکلات طرح مسکن مهر بوده که لازم است اعضای تعاونی ها خود پیگیر این موضوع باشند.

وی با تاکید بر اینکه فروش دفترچه اقساطی در مسکن مهر جدی گرفته شود،اعلام  کرد: اقداماتی جهت تسهیل در صدور دفترچه اقساط وام مسکن مهر در حال اجراست.

محبت خواه افزوذ: در صورتی که پیشرفت اجرایی تعدادی از پروژه های مسکن مهر شهرستانهای ارومیه و شاهین دژ در طول دو ماه آینده به طور چشمگیری افزایش یابد، تسهیلات این پروژه ها از قراردادهای سه جانبه به وام خودمالکی تغییر خواهد یافت.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از جایگزینی متقاضیانی که پرونده مسکن مهر آنها راکد مانده است خبر داد و گفت: پروژه هایی که اعضا نسبت به پرداخت آورده خود کم کاری کرده اند شناسایی شده است و در اسرع زمان متقاضیان جدید جایگزین آنها می شوند.

محبت خواه با اشاره به اینکه بانک های عامل بدون توجه به پایان کار و صورت ‌مجلس تفکیکی باید فرآیند تقسیط را انجام دهد، تصریح کرد: براساس دستورالعملهای ارسالی از سوی وزارت راه و شهرسازی؛ پروژه هایی که به مرحله سفت‌کاری می‌رسد علاوه بر دریافت پایان‌کار باید فرآیند تقسیط نیز انجام شود.

دولتخواه، مدیرعامل بانک مسکن نیز در این جلسه پیشنهادات و مواردی را جهت تسریع در بسته شدن پرونده مسکن مهر آذربایجان غربی مطرح کرد و یادآور شد: تسهیلاتی که از سوی بانک‌ها در بخش مسکن مهر پرداخت می‌شود از محل بازپرداخت اقساط است که صاحبان مسکن مهر باید به موقع اقساط خود را بازپرداخت کنند.