97853به گزارش نگاه روز،   صبح  پنجشنبه در دیدار با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی در پردیس علامه طباطبایی ارومیه اظهارداشت: و آشنایی با شاخصه های این استاد گرانقدر در برای نسل جوان و آینده می تواند زمینه ساز توسعه و تعالی باشد.

وی ادامه داد: شهید آیت الله مطهری همیشه نیازهای زمان را برای تالیف و تدریس در نظر می گرفتند و آنچه را که خود به طور کامل درک کرده بودند به اطرافیان منتقل می کردند.

امام جمعه ارومیه  در ادامه با بیان اینکه معلمان مقامی رفیع در آموزه های دین مبین اسلام و در سطح جامعه اسلامی دارند افزود: در دین اسلام خداوند برای معلمان منزلت و جایگاه ویژه ای قایل شده است و وظیفه خطیر آنان تربیت نسلهای آینده ایران اسلامی است.

حجت الاسلام قریشی ادامه داد: هدایت انسانها از وظایف عمده و مهم معلمان بوده و اهمیت آن تا به حدی است که حتی هدایت یک انسان به منزله هدایت یک جامعه تلقی شده است.

امام جمعه ارومیه عنوان کرد: معلمی نعمتی گرانبهاست که باید قدردان این نعمت بود و با عزمی راسخ در راه تحقق اهداف این بخش تلاش کرد.

در این نشست امام جمعه ارومیه با شرکت در جمع دانشجویان، به پرسش های آنان پیرامون مسایل دینی و علمی پاسخ گفت.

پردیس علامه طباطبایی آذربایجان غربی (خواهران) یکی از ۶۴ پردیس فعال کشور بوده که همزمان با سایر پردیس ها فعالیت آموزشی خود را از نیمسال دوم سالتحصیلی ۹۲-۹۱ با پذیرش دانشجوی کارشناسی پیوسته در ۸ رشته آموزش زبان ادبیات فارسی، علوم تربیتی گرایش پیش دبستانی و دبستانی، مشاوره و راهنمایی تحصیلی، دبیری زبان انگلیسی، دبیری شیمی، زیست شناسی، ریاضی و الهیات و معارف اسلامی آغاز کرده است.

پردیس علامه طباطبایی ارومیه در خیابان پرورش واقع است و مرکز آموزش عالی شهید مطهری خوی یکی از زیرمجموعه های آن است که هم اکنون تعدادی از دانشجویان در رشته علوم تربیتی (پیش دبستانی و دبستانی) در آن مرکز مشغول به تحصیل هستند.