مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: فیلم رشد قدرت تغییر نگاه معلم و دانش آموز را دارد و ما می توانیم دغدغه های فرهنگی را به صورت غیر مستقیم در قالب فیلم به نمایش بگذاریم.

به گزارش نگاه روز، فریدون سید مصطفوی بعد از ظهر چهارشنبه در آیین اختتامیه چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد در استان آذربایجان غربی اظهار داشت: در طول برگزاری این جشنواره ۵۳ فیلم برگزیده جشنواره فیلم رشد امسال در ۱۴۰ سالن و مرکز آموزشی استان و با حضور پورشور دانش آموزان به نمایش درآمد.

وی افزود: امیدوارم در سالی که با نام اقتصاد و فرهنگ مزین شده است بتوانیم در عرصه توسعه فرهنگ که وظیفه عمده آموزش و پرورش می باشد با مدیریت جهادی و همت عالی ورود پیدا کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه محصولات این جشنواره باید در طول سال در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار گیرد افزود: برگزاری میزگردهای نقد دانش آموزی، کارهای پژوهشی و مقاله نویسی با موضوع فیلم های جشنواره فیلم فجر نیز می تواند در دستور کار قرار گیرد.

مصطفوی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت هنرمندان محلی و استانی در این جشنواره استفاده کنیم ادامه داد: تعامل بین استانها  ی مختلف با هدف گردش محصولات محلی تولید شده در هر استان می تواند در احیا آداب و رسوم فراموش شده و در حال فراموشی مردم ایران اسلامی موثر باشد.

 مدیر کل آموزش و پرورش یاد آور شد: با توجه به سابقه کارهای فرهنگی و هنری درخشان در مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، استفاده از ظرفیتهای این نهاد فرهنگی در برگزاری جشنواره ها فرهنگی و هنری آموزش و پرورش می تواند راه گشا باشد.

در پایان این مراسم مدیران آموزش و پرورش مناطق و شهرستانهای استان که در برگزاری با شکوه این جشنواره تلاش کرده بودند، مورد تقدیر مسئولان قرار گرفتند.