558به گزارش نگاه روز، معاون وزیر آموزش و پرورش خواستار لزوم تغییر نگاه هزینه ای به نگاه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش شد.

حمیدرضا کفاش ظهر یکشنبه در سی امین یادواره بزرگداشت مقام معلم و استاد شهید مرتضی مطهری ضمن تاکید بر لزوم تغییر نگاه هزینه ای به نگاه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش گفت: اگر نگاهها به دستگاه تعلیم و تربیت از نگاه هزینه ای به نگاه سرمایه گذاری تبدیل نشود متاسفانه نمی‌توانیم انتظار چندانی از نقش آفرینی این دستگاه مهم در کشور داشته باشیم.

وی آموزش و پرورش را محور توسعه و کانون تربیت نیروی انسانی مولد دانست و اعلام کرد: آموزش و پرورش محور توسعه و کانون رشد و تربیت نیروی انسانی مولد در هر کشوری بوده و باید مسئولان به این بخش نگاه ویژه ای داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه  تاثیرگذاری و تربیت نسل آینده، بزرگترین دستمایه معلمان و فرهنگیان است، ادامه داد: رمز تربیت اسلامی، نفوذ در دلها و قلوب  بوده و معلمی شغلی است که در آن باید برای موثر بودن تعلیم و تربیت، همانند امام خمینی(ره) رفتار و کلاممان مبتنی بر فطرت و نافذ در دلها و قلوب متعلمین و دانش آموزان باشد.

وی با بیان اینکه معلم جهان‌بینی را به دانش آموزان آموخته و این مقوله ای است که در آینده مسیر و سرنوشت زندگی فرد را رقم می‌زند، گفت: آذربایجان غربی ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه آموزش و پرورش داشته که می تواند با نگاه جامع و بهره گیری از افراد توانمند و خلاق استان، به استان سرآمد کشور در بخش آموزش و پرورش تبدیل شود.

کفاش، نگاه مشارکتی به آموزش و پرورش را نیز مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: ‌تحول و حرکت فرهنگی در دستگاه آموزش و پرورش تنها با بودجه های دولتی محقق نمی شود بلکه این امر نیازمند تعامل و مشارکت مردم و بخش خصوصی است و ما باید زمینه های این مشارکت را در جامعه فراهم کنیم.

 آرام احمدی معلم اشنویه ای بعنوان معلم نمونه کشوری و ۲۳ تن از معلمان شهرستان های مختلف استان و نواحی ۱ و ۲ شهرستان ارومیه در این مراسم با اهدای لوح و هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.