255655 به گزارش نگاه روز، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: سال گذشته ۱۱۴ میلیارد ریال زکات از مردم استان جمع آوری شده است.

 جلال حسین زاده ظهرر یکشنبه در جلسه شورای زکات استان که با حضور دبیر شورای زکات کشور برگزار شد با بیان اینکه میزان زکات جمع آوری شده نسبت به سال پیش از آن ۳۷ درصد رشد داشته است افزود: همچنین از سال ۸۳ تا ۹۲ مبلغ ۳۰۷ میلیارد ریال از مردم آذربایجان غربی زکات جمع آوری شده است.

وی ادامه داد: از این مبلغ ۱۰۶ میلیارد سهم پروژه هایی از قبیل مسجد، حسینیه ها، خانه عالم، غسالخانه، جمع آوری آبهای سطحی و تعمیرات و ۱۰۱ میلیارد ریال نیز سهم فقرای استان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی افزود: بیش از ۱۱۴ میلیارد ریال میزان زکاتی است که در سال ۹۲ از مردم استان جمع آوری شده و نسبت به سال قبل از آن ۳۷ درصد رشد داشته است.

حسین زاده اضافه کرد: از اهداف مهم در موضوع هزینه کرد زکات جهت دهی آن به سمت رفع نیازمندی های فقراست و در این مسیر سال گذشته ۸۰ درصد از زکات جمع آوری شده به فقرا و ۲۰ درصد نیز به پروژه ها اختصاص یافت.

وی گفت: سال ۹۲ تعداد میزگردها و مصاحبه هایی که از سوی صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در رابطه با زکات پخش شده ۸۸۲ مورد بوده و ۴۴۲ دقیقه اخبار، ۲۴۶ دقیقه برنامه ویژه زکات و یک هزار و ۶۲۳ دقیقه برنامه های جانبی با محوریت زکات پخش شده است.

وی تامین جهیزیه نوعروسان، رفع هزینه‌های درمانی نیازمندان، امور تحصیلی فرزندان این خانواده‌ها و رفع کمک‌های موردی را از مهم‌ترین نیازهای خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد استان برشمرد و گفت: رفع این نیازها در اولویت‌های کمیته امداد برای هزینه از محل زکات‌های جمع‌آوری شده است.

حسین ‌زاده همچنین احداث و یا تعمیر مسکن نیازمندان را از دیگر کارکردهای مهم زکات در استان عنوان کرد و گفت: با پرداخت به موقع زکات، شهرها و روستاها آباد شده و بخش قابل توجهی از نیازهای محرومان رفع می‌شود.