در راستای اجرای گام دوم قانون هدفمندی یارانه ها، نرخ جدید بنزین، گازوئیل و گاز سی ان جی تعیین شد.

دولت با اجرای رسمی گام دوم هدفمندسازی یارانه ها نرخ جدید حامل های انرژی را تعیین کرد.

در این راستا از بامداد دیروز قیمت هر لیتر بنزین سهمیه ای ۷۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد ۱۰۰۰ تومان تعیین شد.

همچنین گازوئیل ۲۵۰ تومان، بنزین سوپر آزاد ۱۱۰۰ تومان، هر متر مکعب سی ان جی ۴۵۰ تومان و بنزین سوپر سهمیه ای هر لیتر ۸۰۰ تومان و هر لیتر بنزین خودروهای دولتی با نرخ آزاد و معادل ۱۰۰۰ تومان محاسبه می شود. شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز اعلام کرد: سهمیه های ۴۰۰ تومانی باقی مانده در کارت های سوخت خودروهای سواری شخصی aو موتورسیکلت ها کماکان معتبر بوده و دارندگان کارت های سوخت می توانند این سهمیه ها را با همان نرخ ۴۰۰ تومانی قبلی از جایگاه ها دریافت کنند.

بر اساس اطلاعیه این شرکت، میزان سهمیه ماهانه همه خودروها طبق روال گذشته خواهد بود و از ساعت ۲۴ روز پنج شنبه چهارم اردیبهشت، سهمیه کامل اردیبهشت ماه خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلت ها به کارت های سوخت آنها تخصیص یافته است

همچنین سهمیه بنزین خودروهای عمومی هم از زمان تغییر نرخ برای باقی مانده اردیبهشت ماه با نرخ های جدید به کارت های آنها تخصیص داده می شود.

مردم دقت کنند

بر اساس گفته های بیژن حاج محمدرضا، رئیس اتحادیه جایگاه داران بنزین هم اکنون مشکلی که در جایگاه های بنزین وجود دارد بحث شمارش گرهای تعبیه شده در دستگاه های سوخت گیری است.

اگرچه تا روز گذشته قیمت بنزین که در این شمارش گرها نمایش داده می شد به صورت ریال بود اما به دلیل اینکه قیمت بنزین آزاد در واقع ۱۰۰۰۰ ریال در هر لیتر است، این نمایشگرها نمی توانند جمع کل بنزین مصرفی هر خودرو را به درستی و با قیمت ریال نشان دهند. به گزارش فارس، از این رو مصرف کنندگان باید دقت لازم را داشته باشند که از امشب تا زمانی که قرار است فکر اساسی در زمینه کنتورهای نمایشگر صورت بگیرد، قیمت بنزین مندرج در این نمایشگرها به صورت تومان خوانده تا مشکلی برای مصرف کنندگان ایجاد نشود و تنها این مورد در بنزین آزاد کاربرد دارد زیرا بنزین سهمیه ای ۷۰۰ تومان یا معادل ۷۰۰۰ ریال است و در این خصوص مشکلی در کنتورهای نمایشگر نیست.