6875-768به گزارش نگاه روز، بیژن حاج‌ محمد رضا رئیس جایگاه داران سوخت کشور با اشاره به کاهش مصرف بنزین از روز اعلام نرخ‌های جدید اظهار کرد:کاهش مصرف بنزین پس از افزایش قیمت‌ها طبیعی است.
به گفته وی، شاید بیشترین علت کاهش مصرف بنزین در روزهای اخیر مربوط به پر شدن باک‌ ماشین‌ها در هفته آخر قیمت‌های قبلی بوده است.

حاج‌محمدرضا افزود: یکی از مشکلات ایجاد شده در جایگاه‌های سوخت کشور، هجوم دارندگان کارت‌های سوخت با نرخ ۴۰۰ تومان بوده و لازم به ذکر است که جایگاه‌های سوخت نمی‌توانند مسوولیت این امر را متقبل شوند.

وی تاکید کرد: هم اکنون اکثر جایگاه بدون مشتری هستند به طورکه با اعلام قیمت جدید بنزین و CNG تاکنون ۱۰۰هزار میلون لیتر بنزین اعم از معمولی، سوپر، یورو۴ و نفت و گاز همچنین ۹۰ هزار لیتر CNG ذخیره سازی شده است با توجه با اینکه کشور در تامین سوخت مورد نیاز مشکل چندانی ندارد.

رئیس جایگاه داران سوخت کشور از امضای قرارداد برای تامین تلمبه جدید برای جایگاه‌های سوخت کشور با کارخانجات داخلی خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی به عمل آمده این انجمن بنا دارد که در مرحله نخست ۲۰۰ دستگاه جدید را در جایگاه‌های سوخت تهران نصب شود تا بتواند نمودار ۸ رقمی را نمایش دهد ما منتظر پاسخ شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران هستیم که اجازه تعویض را بدهد.

وی با اشاره به اینکه بعد از زمان اعلام نرخ جدید سهمیه بنزین خودرهای عمومی در کارت سوخت ابطال شد اظهار داشت: برای حمایت از ناوگان عمومی برای ارائه خدمات بهتر روزانه ۲۰ لیتر سهمیه جداگانه واریز می شود. سهمیه ۶۰ لیتری خودروهای شخصی طبق ماههای قبل واریز شد.