با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان و هفتمین نمایشگاه بین المللی سیستم های گرمایشی و سرمایشی در ارومیه آغاز بکار کرد.

به گزارش نگاه روز، این نمایشگاه تا۳۰ خرداد به مدت ۳ روز با حضور ۱۲۰ شرکت داخلی و نمایندگی های شرکت های تولید کننده ابزار و مصالح ساختمانی از کشورهای اروپایی و آسیایی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ارومیه برپا شده است.

هادی بهادری معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی در آیین گشایش این نمایشگاه با بیان اینکه صنعت ساختمان به عنوان صنعت مولد و پیشرو است اظهار کرد: صنعت ساختمان با گستردگی که دارد به عنوان  یکی از صنایع زیربنایی در رونق اقتصادی و تولید و اشتغال نقش مهمی را دارد.

وی افزود: در سال‌های اخیر با رشد دانش و فن آوری درداخل علاوه بر افزایش میزان تولید، کیفیت محصولات مرتبط با صنایع ساختمانی نیز رشد چشم‌گیری داشته و برپایی چنین نمایشگاه‌هایی در داخل و کشورهای همجوار توسعه روز افزون این صنعت و ارتقاء کیفیت ساخت وسازهای عمرانی  را درپی دارد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی به بودجه ۲۵ هزار میلیارد ریالی طرح های استانی و پروژه‌های شهرداری‌های استان در سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: با احتساب ساخت و سازهای بخش خصوصی در کنار اعتبارات دولتی سالانه سرمایه های کلانی در بخش عمران و سازندگی استان هزینه می شود که با بهره‌گیری از علوم و فنون نوین دراین صنعت می توان از اتلاف سرمایه ها و هدر رفت منابع با ارزش جلوگیری کرد.

بهادری به همجواری آذربایجان غربی با کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: خدمات بازرگانی و گردشگری به عنوان اهرم توسعه از اهمیت بسیار بالایی در آبادانی این استان برخوردار است که باید با فراهم ساختن زیرساخت های مورد نیاز زمینه بهره مندی بیش از پیش از این ظرفیت ها را ایجاد کرد.