نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: اعتماد و واگذاری امور به جوانان زمینه‌ساز رشد و توسعه کشور است.

به گزارش نگاه روز، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی در دیدار با تعدادی از جوانان و نخبگان همزمان با هفته جوان که در محل دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: دوران جوانی بزرگ‌ترین نعمتی است که خداوند در طول زندگی به انسان عطا کرده و این سرمایه بسیار ارزشمند و گران‌قیمت فرصتی برای تعالی اخلاقی و معنوی است.

وی با بیان اینکه افراد از نظر استعداد، هوش، امکانات مالی و غیر مالی متفاوت بوده، ادامه داد: خداوند انسان‌ها را متفاوت آفریده تا زندگانی چرخش داشته باشد و از طرف دیگر بازخواست از انسان‌ها متفاوت است و خداوند به اندازه داده‌ها از انسان بازخواست خواهد کرد.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: انسان در دوران جوانی از ظرفیت بالایی از لحاظ قدرت بدنی و نشاط برخوردار است و حکومت باید از این ظرفیت‌ها استفاده کند.

وی با بیان اینکه باید جوانان از این ظرفیت در راستای رسیدن به اهداف و مقاصد دنیوی و اخروی استفاده کنند، افزود: جوانان دارای استعدادها و ظرفیت‌های فراوان بوده فقط باید به جوانان اعتماد کرد به طوری که با اعتماد و واگذاری امور به جوانان مملکت چند برابر ظرفیت رشد خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به موضوع اتاق فکر، مطرح کرد: باید از افکار جوانان در امور مختلف بهره‌گیری شود و مطالباتی که در امور جوانان وجود دارد شفاف و ملموس ارائه شود.