مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه با اشاره به افزایش دوبرابری بودجه مسایل فرهنگی وورزشی شهرداری ارومیه نسبت به سال ۹۲، گفت: طی سال جاری بودجه ۱۹ میلیارد و ۱۹۵میلیون تومان برای فعالیت های فرهنگی و ورزشی شهر ارومیه تصویب شده است.

ابراهیم خلیل رضاییه از راه اندازی ۴ فرهنگسرا درمحلات مختلف شهر ارومیه تا پایان سال جاری راه اندازی خواهد شد. پایان سالجاری خبر داد و اظهار داشت: در این فرهنگسراها کلاس های مهارت های زندگی و سبک زندگی ، کلاس های آموزشی متنوع برای شهروندان برگزار می شود.

وی با اشاره به برنامه های آتی سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری ارومیه ،  بیان کرد: برگزاری کلاس های سبک زندگی به ویژه کلا س های سبک زندگی برای زوجین در شرو ازدواج ، برگزاری جشنوارهای مختلف بر اساس آیین ها و سنت های ارومیه  از جمله جشنوار عرقیات ، طرح آموزشی شهروندی برای مقاطع مختلف تحصیلی دانش آموزان در سال تحصیلی پیش رو، عقد قرارداد در خصوص آموزش مسایل فرهنگی و ترافیکی با شبکه استانی سیما از جمله برنامه های پیش روی سازمان است.

رضاییه با اشاره به راه اندازی کتابخانه تخصصی قرآن و عترت در فرهنگسرای قرآن و عترت طی سال جاری ،  عنوان کرد: در کنار بعد آموزشی در این فرهنگسرا مهم ترین چیزی که به نظر می رسد احداث کتابخانه تخصصی قرآن و عترت این مجموعه است که تمام تلاش شورای اسلامی شهر و شهرداری ارو میه دراین راستا تجهیز این کتابخانه به کتاب های تخصصی قرآن و عترت است که علاوه بر داخل کشور به کشور های همسایه نیز خدماتی را ارائه دهد.

وی با اشاره به ساخت پارک مفهومی قرآن کریم در شهر ارومیه، اعلام کرد: مطالعات پارک مفهومی قرآن هم اینک دردست اجرا بوده و بعد از ویرایش و نظارت مراحل ساخت آن در یکی از پارک های سطح شهرارومیه در آینده نزدیک اجرا می شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری ارومیه افزود: در این پارک گونه های مختلف گل، درخت و گیاهانی که در قرآن کریم نام آنها ذکر شده،‌ به شکل طبیعی و مصنوعی کاشته می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به لحاظ تاریخی و فرهنگی بودن شهر ارومیه باید در خصوص نیازهای فرهنگی شهروندان اهتمام ویژه ورزید چنان که نیاز فرهنگی شهروندان در کنار خدمات عمرانی وشهری تامین و توسعه یابد و همه تلاش این سازمان در متناسب کردن هر چه بیشترنیاز و روحیه شهروندان در امر خدمات فرهنگی است.