حوزه هنری آذربایجان غربی اعلام کرد: نخستین همایش سالانه فیلمسازان و عکاسان ارومیه خرداد ماه سالجاری به مدت چهار روز در ارومیه برگزار می شود.

به گزارش نگاه روز، این همایش از ۲۶ تا ۲۹ خرداد ماه سال جاری با حضور رئیس انجمن سینمای جوان ایران و با همکاری حوزه هنری آذربایجان غربی، انجمن سینمای جوان ارومیه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در  در مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه برگزار می شود.

اکران فیلمهای تولید شده توسط فیلمسازان شهرستان ارومیه، برگزاری نمایشگاه عکس ازآثار عکاسان ارومیه، برگزاری کارگاههای تخصصی فیلم و عکس با حضور شخصیتهای برتر هنری کشور و تجلیل از هنرمندان فعال عرصه فیلم و عکس از برنامه های این همایش چهار روزه در ارومیه است.

همچنین برگزاری تور عکاسی و تحقیقاتی هنرمندان عکاس با حضور استاد عکس راهنما، مروری بر آثار احد عبادی با حضور کارگردان، اکران فیلم مستند”عکس ناتمام” از بهمن جلالی و نشست تحلیل و بررسی عکسهای نمایشگاه با حضور رومین محتشم و کارگاه آموزشی نگاه کردن با دوربین با حضور مهدی کرم پور از دیگر برنامه های همایش سالانه فیلمسازان و عکاسان در ارومیه است.

همایش فیلمسازان و عکاسان با تلاش انجمن سینمای جوان ایران در بسیاری از استانها و شهرهای کشور با هدف ایجاد شور و انگیزه برای تولید آثار هنری و حمایت از هنرمندان عکاس و فیلمساز و همچنین شناسایی و معرفی استعدادهای ناب هنری برگزار می شود.