مرحله دوم بیست و نهمین تور دوچرخه سواری ایران “آذربایجان ” در مسیر ارومیه – منطقه آزاد ارس به مسافت ۲۱۰٫۳ با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی در ارومیه صبح چهارشنبه آغاز شد.

به گزارش نگاه روز،۱۳  تیم خارجی دراپاک استرالیا، آیسان و اوکیو ژاپن، آلفا بالتیک لیتوانی، بانسکا اسلوواکی، دوکلا پراها و اکسریمنت چک، کلس اوکراین، وورال برگ اتریش و تیم های ملی سوریه، ازبکستان، گرجستان و جمهوری آذربایجان و پنج تیم داخلی تیم ملی، پتروشیمی و شهرداری تبریز، آینده و پیشگامان کویر یزد در این رقابت ها حضور دارند.

مرحله اول تبریز – ارومیه به مسافت ۱۴۴٫۴، مرحله دوم ارومیه – منطقه آزاد ارس به مسافت ۲۱۰٫۳، مرحله سوم منطقه آزاد ارس – تبریز به مسافت ۱۴۹٫۳، مرحله چهارم به مسافت ۱۸۶٫۷ در مسیر تبریز – مشکین شهر، مرحله پنجم سرعین – تبریز به مسافت ۱۸۵٫۷ و مرحله ششم و پایانی در تبریز به مسافت ۱۱۴ کیلومتر خواهد بود.

این رقابت ها در شش مرحله و به مسافت ۹۹۰٫۴ کیلومتر در مسیر سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل برگزار می شود.

مرحله نخست بیست و نهمین تور دوچرخه سواری ایران آذربایجان با قهرمانی دوچرخه سواری از اتریش در ارومیه پایان یافت.

در مرحله نخست این تور که به نام دریاچه ارومیه نامگذاری شده بود دوچرخه سواران مسیر ۱۴۴٫۴ کیلومتری تبریز – ارومیه را رکاب زدند و در پایان فابین اشنایت از اورال برگ اتریش موفق شد با زمان دو ساعت و ۵۲ دقیقه و ۲۹ ثانیه زودتر از سایر رقیبان به خط پایان رسید.

ویلیام کلارگ از دراپارک استرالیا و کازوکویشی کوبوشی از اوکیو ژاپن به ترتیب حائز رتبه های دوم و سوم شدند.

پیراهن سفید و امتیازی و عنوان بهترین دوچرخه سوار آسیا به کازوکویشی کوبوشی از اوکیوی ژاپن رسید و پیراهن های سبز و زرد را فابین اشنایت از اورال برگ اتریش بر تن کرد.

پیراهن طلایی تور که به تصویر سردار شهید مهدی باکری و نخستین شهرداری شهید کشور مزین شده بود از نکات برجسته این دوره از تور است.