indexمعاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری آذربایجان‌غربی بر ضرورت افزایش اعتبارات عمرانی استان تأکید کرد.

به گزارش نگاه روز،  تقی کهوریان عصر یکشنبه در شورای اداری استان که در سالن آمفی‌تئاتر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: از جمله اهداف و برنامه‌های دولت در بودجه سال ۹۳ به رشد اقتصادی، کنترل تورم، مشارکت بخش خصوصی، کمک به بخش تولید و توجه به سلامت می‌توان اشاره کرد.

وی اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد را از الویت‌های مهم دولت عنوان کرد و افزود: بهره‌برداری از این پروژه‌ها می‌تواند به رونق اقتصاد کشور کمک شایانی کند. بنا به مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان در راستای تکمیل پروژه‌های با پیشرفت زیر ۸۰ درصد از تبصره ۲۲ می‌توان استفاده کرد.

کهوریان از اختصاص ۱۵ درصد اعتبارات عمرانی به استان در دو ماه نخست امسال خبر داد و افزود: این اعتبار جوابگوی نیاز پروژه‌های عمرانی آذربایجان‌غربی نیست. مخدوش شدن توزیع اعتبار در شورای برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی از مشکلات دیگر اعتبارات عمرانی استان است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های ملی استان در نظر گرفته شده، گفت: اختصاص بودجه نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد منفی داشته است.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری آذربایجان‌غربی اظهار داشت: میزان اعتبار واقعی استان آذربایجان غربی ۲ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان است.