1254فرمانده مرزبانی کشور گفت: ۱۶۰ پایگاه و پاسگاه جدید در حال حاضر در مرزهای جنوب شرق کشور در دست اجرا و ساخت است

سردار حسین ذوالفقاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه افزود: علاوه بر آن در حال حاضر نزدیک به ۲۳۰ کیلومتر جاده با همکاری مرزبانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه جنوب شرق ساخته می شود و تا سه ماه آینده، عمده خلاءهای این مناطق پوشش می یابد.

وی اضافه کرد: به سمت ثبات در امنیت مرزهای جنوب شرق کشور گام برمی داریم و اقدامات ایذایی اشرار در این مناطق به صورت قابل توجهی کاهش یافته است.

وی اظهار کرد: در مرزهای غرب کشور نیز با امنیت خوب و زیادی روبه رو هستیم و به ویژه از ناحیه گروهک تروریستی تکفیری داعش هیچ ناامنی نداشتیم.

سردار ذوالفقاری از پوشش بخش قابل توجهی از خلاءهای مرزی در کشور خبر داد و افزود: میزان خلاء های مرزی در سطح کشور به نصف کاهش یافته و بسیار کم شده است.

سردار ذوالفقاری با اشاره به اینکه ریسک قاچاق مواد مخدر در ایران بیشتر از دیگر کشورهای دنیاست ادامه داد: با تمهیدات اندیشیده شده به خوبی از ورود لجام گسیخته مواد مخدر به کشور جلوگیری کرده و مرزبانان با تمام توان برای مقابله با ورود این مواد به کشور تلاش دارند.

وی در خصوص وضعیت مرزهای آذربایجان غربی نیز گفت: طرح انسداد مرزی در حال حاضر در ۸۵ درصد مرزهای این استان به صورت کامل به اجرا درآمده و فعالیت های این فرماندهی در حوزه های مختلف رضایت بخش و موثر است.

آذربایجان غربی در شمالغرب یکی از استانهای مهم مرزی کشور به شمار می رود که نزدیک به ۹۰۰ کیلومتر با سه کشور جمهوری خودمختار نخجوان، ترکیه و عراق مرز مشترک دارد.

سردار ذوالفقاری فرمانده مرزبانی کشور که به منظور بررسی وضعیت امنیت مرزهای آذربایجان غربی به ارومیه سفر کرده از کلیه خطوط مرزی آذربایجان غربی از ماکو تا سردشت به صورت هوایی بازدید کرد.