بیست و دومین دوره مسابقات قرآن دانش آموزان سمپاد منطقه سه کشور صبح امروز (۱۱ شهریور) در شهرستان ارومیه آغاز شد.

به گزارش نگاه روز، شهروز الله وردی زاده، رئیس استعداد های درخشان آموزش و پرورش آذربایجان غربی در مراسم افتتاحیه بیست و دومین دوره مسابقات قرآن دانش آموزان سمپاد منطقه سه کشور که در دانشگاه علامه طباطبایی شهرستان ارومیه برگزار شد، گفت: دانش‌آموزان قرآنی باید سفیران ترویج اندیشه‌های دینی و اسلامی در جامعه باشند.

وی، مقدمه عمل به قرآن را تدبر در آیات و معارف قرآن دانست و افزود: تدبر در مضامین و مفاهیم کلام وحی زمینه‌ساز سعادت دنیی و اخروی بشر است.

الله وردی زاده خاطر نشان کرد: شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات در چهار رشته حفظ قرآن، حفظ ویژه قرآن، قرائت قرآن و معارف قرآن به رقابت  با یکدیگر می‌پردازند.

این مسئول، با بیان اینکه ۹ نفر از داوران برجسته استانی در این دوره از مسابقات حضور خواهند، اظهار داشت: فهم معانی و محتوای عمیق قرآن از مهم ترین اهداف برگزاری این دوره از مسابقات است.

وی خاطر نشان کرد: آینده اسلام در دست برجستگان موضوعات قرآنی خواهد بود بنابراین بهترین عاملان معارف اسلامی کسانی هستند که قرآن را می آموزند و به آن عمل می کنند.

الله وردی زاده، با بیان اینکه ۱۴۸ دانش آموز به مدت ۲ روز در این دوره از مسابقات به رقابت با یکدیگر می پردازند، ادامه داد: نفرات برتر این دوره از مسابقات به مرحله کشوری مسابقات قرآنی دانش‌آموزان سمپاد کشور راه می‌یابند.