54435646مدیر عامل سازمان میادین شهرداری ارومیه گفت: چشم‌انداز آتی سازمان میادین انتقال میدان میوه و تره‌بار ارومیه به خارج از محدوده شهری است.

به گزارش نگاه روز، رضا جلیل‌زاده ظهر امروز در چهاردهمین نشست تخصصی سازمان‌های میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری کلانشهرهای کشور که در سالن آمفی‌تئاتر فرهنگسرای جوان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: چنین نشست‌هایی فرصتی برای تبادل نظرات، انتقال تجربیات و معرفی فرصت‌ها و چالش‌ها است.

وی گفت: آذربایجان غربی با احتساب دریاچه ارومیه به مساحت بیش از ۴۳ هزار کیلومترمربع در شمالی‌ترین نقطه جمهوری اسلامی و همجوار با کشورهای آذربایجان، ترکیه، عراق و ارمنستان با مرکزیت شهر ارومیه قرار دارد.

جلیل‌زاده خاطرنشان کرد: اساسنامه سازمان میادین ارومیه اسفند ماه سال ۷۷ تصویب و در سال ۷۸ یکی از حوزه‌های معاونت شهرداری قرار گرفت.

وی اعلام کرد: سازمان میادین شهرداری ارومیه در راستای توسعه میادین که امروز به عنوان بزرگ‌ترین میدان میوه و تره بار شمال غرب کشور و قطب اصلی عرضه محصولات کشاورزی به شمار می‌رود نقش مهمی ایفا می‌کند.

مدیر عامل سازمان میادین شهرداری ارومیه اعلام کرد: هم اکنون مساحت فعلی میدان تره بار بیش از ۱۵۰ هزار مترمربع است که در کوتاه مدت ۴۰ هزار مترمربع نیز افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: چشم‌انداز آتی سازمان میادین ارومیه انتقال میدان میوه و تره بار به خارج از محدوده شهری است و در این راستا مطالعات اولیه و مکاتبات با راه و شهرسازی در خصوص تایید زمین به مساحت ۶۰۰ هزار مترمربع به منظور احداث میدان میوه و تره بار مکانیزه و هوشمند صورت گرفته است.

جلیل‌زاده با اشاره به بازارچه‌های موقت و دائمی عرضه اقلام مورد نیاز، خاطرنشان کرد: بازارچه‌های موقت در ۴۵ نقطه شهر و دارای ۴۵۸ باب غرفه است و در ارتباط با بازارچه‌ها و مجتمع‌های دائمی مجتمع تجاری و خدماتی پردیس آذربایجان به مساحت ۶۰۰ مترمربع دارای ۱۵ باب غرفه برای عرضه صنایع دستی و سوغات ارومیه فعالیت دارد.

وی ادامه داد: بازارچه فرهنگیان به مساحت یک‌هزار و ۱۰۰ مترمربع با ۲۵ باب غرفه در راستای خدمات عرضه نوشت افزار و … فعالیت دارد و از جمله مجتمع‌ها بازارچه آبزیان بوده که با مشارکت جهاد کشاورزی به مساحت یک‌هزار مترمربع راه‌اندازی شده است.

جلیل‌زاده تصریح کرد: در غالب ساماندهی مشاغل شهری احداث مجتمع خرده‌فروشان با هدف جمع‌آوری و ساماندهی خرده‌فروشان در جهت حفظ منظر شهری در زمینی به مساحت ۸ هزار مترمربع و ۸۶ باب غرفه اجرایی شده است.

مدیر عامل سازمان میادین شهرداری ارومیه ادامه داد: پایانه کارگری در جهت ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی و عدم اجتماع آنان در معابر شهر به ویژه در ورودی‌های شهر در زمینی به مساحت  ۸۵۰ متر مربع احداث شده است.