52154155مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: حاشیه‌نشینی در حومه‌ شهرهای آذربایجان غربی یک بحران است.

به گزارش نگاه روز، علی داداش‌زاده بعد از ظهر امروز در آئین افتتاحیه نخستین دوره آموزش مدیریت بحران ویژه شهرداران و دبیران شورای هماهنگی مدیریت بحران که در سالن آمفی تئاتر دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد، اظهار داشت: حاشیه‌نشینی در حومه شهرستان‌های آذربایجان غربی سبب به وجود آمدن یک بحران در این استان شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه در بسیاری از شهرستان‌های استان حاشیه‌نشینی وجود دارد لذا توجه به مقاوم‌سازی سازه‌های سکونت‌گاه‌های افراد حاشیه‌نشین یک ضرورت است، خاطرنشان کرد: باید مسئولان شورا و شهرداری با برنامه ریزی اصولی در راستای توسعه شهری گام بردارند.

وی ادامه داد: حاشیه‌نشینی در ایران براساس دلایل بی‌شماری اکنون یک معضل ملی محسوب می‌شود که با ادامه روند فعلی بی‌شک به یک فاجعه ملی منجر خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی خواستار تخصیص اعتبار برای ساماندهی سکونتگاه‌های حومه شهرستان‌های استان از استانداری شد.

داداش‌زاده ادامه داد:  به دلیل عدم استحکام مناسب خانه‌های موجود درمناطق حاشیه‌نشین زندگی افراد بسیاری با خطر جدی مواجه خواهد شد.

وی همچنین به اهمیت و جایگاه مدیریت بحران در جامعه اشاره کرد و گفت: سازمان مدیریت و بحران از جمله سازمان‌های مهمی است که در تمامی حوادث که در کشور اتفاق می‌افتد؛ درگیر است.