مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: مدرسه تاریخی ۲۲ بهمن ارومیه با زیربنای ۵ هزار و ۱۰۰ متر، به موزه آموزش و پرورش آذربایجان غربی تبدیل می‌شود.

به گزارش نگاه روز، بنای تاریخی مدرسه ۲۲ بهمن ارومیه با ۸۰ سال قدمت متعلق به دوران پهلوی بوده و با احتساب ساختمان، با زیربنای ۵ هزار و ۱۰۰ متر در بافت مرکزی شهر یعنی در تقاطع خیابان های امام خمینی(ره) و خیام قرار دارد.

این مدرسه تاریخی که هم اکنون در فهرست میراث فرهنگی کشورمان به ثبت رسیده، در سال ۱۳۱۴ تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفته و بعدها در سال ۸۶ با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی مرمت شد.

فریدون سید مصطفوی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه در تشریح چگونگی اقدامات لازم برای تبدیل این بنا به موزه اظهار کرد: هم اکنون با توجه به اجرای طرح موزه مدرسه از سال ۹۰ در کشور و اجرای آزمایشی آن در شهرهای شیراز و ارومیه، تفاهم نامه ای بین شهرداری این شهرستان، آموزش و پرورش و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی منعقد شده که تا این مدرسه به عنوان موزه آموزش و پرورش در اختیار این سازمان قرار گیرد.

وی افزود: هم اینک دیوارهای بیرونی این مدرسه برای ایجاد فضای سبز و احیای فضای سنتی آن در بخشی از خیابان امام(ره) برداشته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی تصریح کرد: امسال همزمان با آغاز تحصیلی جدید، جشن شکوفه ها در ۳۱ شهریور ماه در این مدرسه برگزار می شود.