سفیر ژاپن در ایران گفت: همکاریهای دو جانبه خوبی بین ایران و ژاپن برای احیای دریاچه ارومیه وجود دارد که امیدواریم این همکاری ها با تعامل فیمابین گسترش یابد.

به گزارش نگاه روز، کوجی هاندا امروز در دیدار با استاندار آذربایجان غربی، مهربانی و خونگرمی را وجه اشتراک دو ملت ایران و ژاپن دانست و اظهار کرد: این مساله عامل بسیار مهمی در بسط و توسعه همکاری های دو طرف می تواند باشد که باید از چنین فرصتی مسوولان به بهترین شکل ممکن بهره ببرند.

وی بر توسعه و علاقمندی کشور متبوع خود برای ارتقای همکاریهای اقتصادی و تجاری با ایران تاکید کرد و گفت: لازم است بسترهای تعامل و همکاری های نزدیک در زمینه های علمی، تجاری و صنعتی میان دو طرف فراهم شود.

سفیر ژاپن در ایران با اشاره به همکاریهای دو جانبه جایکا و ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز افزود: جایکا با برگزاری سمینارها و کارگاههای تخصصی مختلف، همکاری های خوبی با استان آذربایجان غربی برای احیای دریاچه ارومیه دارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم این گروه با تعامل و همکاری با محیط زیست آذربایجان غربی و ستاد احیای دریاچه ارومیه بتواند در اجرای برنامه های احیای دریاچه، موثر واقع شود.

هاندا با اشاره به جاذبه های تاریخی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: این استان با دارا بودن اماکن تاریخی و توریستی ظرفیت و پتانسیل خوبی در بخش گردشگری دارد و می تواند از این ظرفیت در راستای رونق صنعت گردشگری و ایجاد درآمدهای پایدار استفاده کند.