826116مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: مبلغ ۳۲۰ میلیارد ریال برای تشویق، ترویج و پیشبرد فریضه زکات از سوی استانداری آذربایجان غربی تخصیص یافت.

به گزارش نگاه روز، جلال حسین زاده امروز در همایش زکات که در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد اظهار کرد: افراد نیازمند بسیاری در آذربایجان غربی تحت پوشش کمیته امداد این استان قرار دارند.

وی با اشاره به درآمد زکات در سال ۹۲ و افزایش دو برابری آن در امسال گفت: در سال ۹۲، مبلغ ۱۱۶ میلیارد ریال درآمد زکات بوده و امسال این درآمد به ۱۴۳میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی بیان کرد: باتوجه به افزایش دو برابری درآمد زکات در ۶ ماهه گذشته توانسته ایم ۸۰ درصد از فقراء و افراد نیازمند را تحت پوشش قرار دهیم.

حسین زاده تصریح کرد: ۲۰ درصد باقی مانده از درآمد امسال نیز صرف پروژه های عمرانی استان شده است.

وی با اشاره به همیاری های استانداری برای ترویج سنت حسنه زکات افزود: مبلغ ۲۲۰ میلیارد ریال برای تشویقی اول در زکات و یک میلیارد ریال نیز برای ترویج زکات از سوی استانداری به کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی تعلق گرفت.

حسین زاده اظهار کرد: امر زکات از مهم ترین دستورات الهی بوده و کمیته امداد برای اجرای صحیح آن از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: این دستگاه با همکاری دستگاه های اجرایی دیگر در امر زکات، سعی بر مؤثر بودن در ترویج فرمان الهی دارد.