thumb_xljmso5hعضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر ارومیه بر استفاده از ظرفیت مدیریت شهری در حمایت از زنان و توانمند سازی آنان تاکید کرد.

لطیفه مبین در گفتگو با خبرنگار نگاه روز با اشاره به تاثیر گذاری شهرداری به عنوان یک نهاد مردمی در عرصه مدیریت شهری اظهار کرد: شناسایی نیاز ها و توانمندی بانوان و برنامه ریزی جهت ایجاد شرایط و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم از جمله وظایف این نهاد است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر ارومیه از ایجاد بانک اطلاعاتی بانوان نخبه، فرهیخته، خلاق و ساعی خبر داد و افزود: شناسایی بانوان نخبه و استفاده از مهارت ها و تجارب علمی و فرهنگی آنان در امور مدیریت شهری و توانمند سازی بانوان شهری را از اهداف این طرح است.

وی خاطر نشان کرد: غنی سازی اوقات فراغت بانوان با ایجاد امکانات تفریحی، ورزشی ، فرهنگی و هنری، احداث پارک برای بانوان شهروند و شاغل برای با هدف پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی، راه اندازی مراکز خدمات مشاوره در شهرداری ها را از دیگر برنامه هایی اعلام کرد که از سوی شهرداری های استان می تواند به اجرا گذاشته شود.

مبین توانمند سازی و ایجاد زمینه ارتقاء شغلی بانوان در سطوح مدیریتی و تخصصی با هدف رشد و شکوفایی آنان و تهیه و تنظیم بودجه سالانه در این خصوص و نظارت بر حسن اجرای صحیح آن را از دیگر مواردی اجرایی مدیریت های شهری استان عنوان کرد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر ارومیه در ادامه تاکید کرد: به منظور توانمند سازی بانوان ضرورت دارد از ظرفیت همکاری و مشارکت تمام نهادها ، سازمان های مردم نهاد و دستگاه های مرتبط استفاده شود.