324665435465عضو شورای شهر ارومیه گفت: با هدف مبارزه با مشکلات محلات شهری، شورایارهای محلی در ارومیه ایجاد می‌شود.

به گزارش نگاه روز به نقل از روابط عمومی شورای شهر ارومیه، لطیفه مبین  اظهار کرد: با توجه به اینکه انسان محور توسعه پایدار است دشمنان اسلام درصدد تخریب آن هستند برای مثال نخبگان و افراد فرهیخته جامعه را با آزمون‌های سراسری خود جذب  کشور خود کرده و پیش از اتمام تحصیلات آنها، مغزها و اندیشه‌های آنها را فلج می‌کنند.

عضو شورای شهر ارومیه تصریح کرد: انسانی که از مسیر کمال خارج شود ضایعه‌ای بزرگ برای جامعه محسوب می‌شود و در این رابطه باید از تمامی ظرفیت‌های جامعه برای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در جامعه بهره گیریم.

مبین افزود: جامعه هنرمندان باید با تولیدات و پیام‌های فرهنگی اثربخش خویش و مربیان با روش‌های فنون تدریس، به آموزش مبارزه با مواد مخدر بپردازند و از سوی دیگر بهره‌گیری از سازمان‌های مردم نهاد برای سالم‌سازی جامعه و اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد بسیار حائز اهمیت است.

عضو شورای شهر ارومیه تصریح کرد: ایجاد مراکز تفریحی و نیز ساخت مجتمع‌های فرهنگی، فراهم کردن خدمات رفاهی و پارک‌های مجهز برای بانوان با هدف پرکردن اوقات فراغت و نیز مدیریت کارآمد فرهنگی از جمله راهکارهای مبارزه با مواد مخدر به شمار می‌رود.

مبین با اشاره به لزوم ایجاد شورایارهای محلی در ارومیه افزود: این شورایارهای محلی باید از تمامی صنوف باشند تا بتوانند تمامی مشکلات محلات را رصد کنند و در واقع باید از ظرفیت محلات برای رفع مشکلات عمرانی، رفاهی و فرهنگی شهر بهره برد.

عضو شورای شهر ارومیه تصریح کرد: هم اکنون مطالعات ایجاد شورایارهای محلی رو به اتمام است تا با این اقدام، تمامی مشکلات جامعه رصد شده و به فکر ایجاد راهکار باشیم.