مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید نسبت به توسعه روستاها بعنوان پایه و اساس توسعه کشور عزم جدی دارد.

به گزارش نگاه روز، مهندس عین اله شریف پور در نشست توسعه روستایی استان که با حضور استاندار آذربایجان غربی و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، گفت: بستری که در دولت تدبیر و امید در ارتباط با روستاها ایجاد شده است نشانگر عزم جدی دولت نسبت به توسعه روستاها بعنوان پایه و اساس توسعه کشور دارد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری همایش ملی روز روستا در سال ۹۳ گفت: این همایش که به همت معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور برگزار شد این نوید و امید را در دل روستاییان ایجاد کرد که راه توسعه کشور از روستاها می‌گذرد.

شریف پور همچنین به ابلاغیه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به استانداری ها در خصوص اشتغال روستایی و بسته توسعه روستایی اشاره کرد و افزود: در ارتباط با موضوع اشتغال زایی در روستاها با دستور استاندار محترم، کمیته ای به ریاست معاون برنامه ریزی استاندار تشکیل شده و تاکنون سه جلسه آن برگزار شده و مفاد اشتغال روستایی نیز به کلیه فرمانداران استان ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: فرمانداران استان نیز پیشنهادات و برنامه های خود را در خصوص اشتغال روستایی در کمیته برنامه ریزی شهرستان مطرح، تصویب و جهت پالایش به کمیته اشتغال روستایی استانذاری جهت طرح و تصویب نهایی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار محترم ارائه خواهند کرد.

شریف پور در ارتباط با موضوع بسته توسعه روستایی هم خاطرنشان کرد: در بسته توسعه روستایی نیز بر اساس استعداد و پتانسیل روستاها حداقل یک طرح توسعه برای هر روستا تعریف و در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصویب می شود