نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اینکه در مذاکرات موضع قوی داشته باشیم باید اقتصاد خود را قوی کنیم و در این مسیر دولت تبادلات اقتصادی با روسیه را بدون اتکا به دلار افزایش دهد.

موید حسینی‌صدر با اشاره به ضرورت تسریع در عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: متاسفانه در موضوع اقتصاد مقاومتی تا این لحظه شعاری عمل شده است و بسیاری از مسئولان در دولت و مجلس چشم انتطار نتایج هسته‌ای بودند تا برای اقتصاد مقاومتی تصمیم‌گیری کنند و این یک اشتباه استراتژیک است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای در اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: ایران می‌تواند با روسیه بدون نیاز به دلار و با واحد پول خود تبادلات اقتصادی انجام دهد.

حسینی‌صدر با بیان اینکه به نتایج مذاکرات هسته‌ای خوش نیستم، گفت: این مذاکرات ممکن است در طولانی مدت به نتایج ضعیفی دست پیدا کند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی افزود: برای اینکه در مذاکرات موضع قوی داشته باشیم باید اقتصاد خود را قوی کنیم و یکی از راهکارهای آن ایجاد روابط متقابل دوجانبه با روسیه است.

وی گفت: در صورتی که بلوکی از کشورهای روسیه، چین و ایران تشکیل شود و این کشورها با فرمول‌های داخلی خود همکاری اقتصادی داشته باشند، بسیاری از مشکلات اقتصادی رفع می‌شود.

حسینی صدر بیان کرد: با توجه به این مسئله که اتفاق خاصی در رابطه با عمل به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری نیفتاده است، گله‌مند هستم.