56465456رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: همزمان با سراسر کشور قیمت انواع نان در استان اصلاح و برای اجرا به کلیه نانوایی ها اعلام شد.

به گزارش نگاه روز به نقل از سایت اطلاع رسانی این سازمان، جعفرصادق اسکندری اظهارداشت: دولت به منظور بهبود کیفیت نان، کاهش ضایعات و اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، قیمت آرد و نان را در سراسر کشور اصلاح کرد که بر این اساس، در کارگروهی که به ریاست استاندار در استان آذربایجان غربی تشکیل شده بود قیمت جدید انواع نان، بر اساس ضوابط اعلامی دولت مصوب و به کلیه نانوایی های استان جهت اجرا اعلام شد.

وی افزود: تفاوتی که امسال در نرخ گذاری انواع نان نسبت به سال های قبل وجود دارد این است که فروش انواع نان در استان براساس کیلوگرم و با استفاده از ترازو خواهد بود.

اسکندری اضافه کرد: براین اساس قیمت نان لواش دوار با وزن چانه ۱۶۰ گرم و وزن نان ۱۱۰ گرم هر کیلوگرم ۱۴۰۰ تومان و هر قرص نان ۱۵۵ تومان، لواش تنوری با چانه ۱۶۰ گرم و وزن نان ۱۲۰ گرم هر کیلوگرم ۱۳۶۰ تومان و قرص نان ۱۷۰ تومان ، سنگگ ماشینی و سنتی به ازای ۵۰۰ گرم وزن نان هرکیلوگرم ۱۳۰۰ تومان، بربری ساده با وزن چانه ۵۰۰ گرم و وزن نان ۴۵۰ گرم هر قرص نان ۵۰۰ تومان ، بربری صنعتی هر کیلوگرم ۱۵۰۰ تومان و نان لواش صنعتی هرکیلوگرم ۱۱۷۰ تومان خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی یادآورشد: شهروندان می توانند هرگونه شکایات، انتقادات و پیشنهادات خود را در این خصوص با تلفن ستاد خبری ۱۲۴ سازمان که به‌ صورت شبانه روزی آماده دریافت شکایات هستند اعلام کنند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

وی گفت: همچنین اتاق های اصناف و اتحادیه های نانوایان شهرستان ارومیه و سایر شهرستان های استان آماده پاسخگویی به سوالات هم استانی های محترم در زمینه نرخ های جدید انواع نان هستند.