454654فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: این استان هم اکنون با ۱۰۰ محیط بان در حال حفاظت از مناطق تحت مدیریت است که این تعداد فقط ۳۰ درصد نیروی مورد نیاز در این بخش است.

به گزارش نگاه روز به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی، خسرو خلیلی در حاشیه کارگاه آموزشی آشنایی نیروی های جدید یگان حفاظت محیط زیست استان با قوانین و فنون بکارگیری سلاح افزود: در صورت افزایش تعداد نیروهای اجرایی و مسلح این بخش در استان حفاظت از مناطق تحت مدیریت نیز به سهولت و دقیق تر انجام می شود.

وی ادامه داد: حفاظت از هفت منطقه تحت مدیریت و ۲۰ تالاب و زیستگاه کوهستانی و رودخانه ای جزو وظایف محیط زیست استان است که محیط بانان آذربایجان غربی با تمام توان به انجام وظیفه خود در این راستا مشغول هستند.

خلیلی گفت: نیازمند یک عزم جدی و مشارکت مردم در زمینه حفاظت از محیط زیست و گونه های مختلف موجود در طبیعت هستیم.

کارگاه آموزشی یک روزه قانون بکارگیری صحیح سلاح با حضور ۳۴ محیط بان اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی که اخیرا جذب این بخش شده اند در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

حضور در میدان تیر و تیراندازی عملی و همچنین برگزاری مسابقه تیراندازی به مناسبت هفته بسیج از دیگر برنامه های کارگاه یک روزه آشنایی با قانون بکارگیری صحیح سلاح برای محیط بانان بود.