4562-865668معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری گفت: ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت متناوب برای اجرای طرح آبخیزداری ویژه احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی هزینه می شود.

به گزارش نگاه روز به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی، پرویز گرشاسبی جمعه شب در بازدید از طرح های احیای دریاچه ارومیه افزود: با این اعتبار اقداماتی نظیر کاشت نهال، کپه کاری، بذر پاشی در محدوده معین در حوضه دریاچه ارومیه صورت گرفته و در کنار آن، برنامه های ویژه ای نیز برای فرهنگسازی انجام می دهیم.

وی اضافه کرد: با تسریع در مکان یابی نقاط پایلوت اجرای طرح، اعتبارات مورد نیاز به صورت متناوب در اختیار مجریان قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: عرصه های منابع طبیعی آذربایجان غربی ظرفیت های بسیار خوبی برای اجرای طرحهای مختلف نظیر آبخیزداری دارند و می توان با مدیریت بهینه و استفاده از تمامی امکانات، طرح های احیای دریاچه ارومیه را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند.

گرشاسبی روز جمعه به همراه هیات کارشناسی برای اجرایی کردن طرحهای احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی حضور داشت و از نقاط حساس و کانونهای گرد و غبار در شهرستان های ارومیه و سلماس بازدید کرد.

مناطق سپرغان و انگنه از جمله مناطقی بودند که مورد بازدید معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفتند.

در حال حاضر دریاچه ارومیه نزدیک به دو میلیارد متر مکعب آب دارد.