46456463در ادامه مسابقات فوتسال شهرداری های کلانشهرهای کشور در سومین روز از این مسابقات تیم های قم، اصفهان، مشهد و تهران به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

به گزارش نگاه روز، نهمین دوره این مسابقات با حضور ۱۲ تیم از روز شنبه گذشته در ارومیه آغاز شده و به مدت پنج روز در سالن دو هزار نفری شهید باکری ارومیه ادامه دارد.

در سومین روز این مسابقات روز دوشنبه چهار دیدار به صورت تک حذفی برگزار شد، تیم های قم، اصفهان، مشهد و تهران توانستند با برتری برابر رقبای خود به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها صعود کنند.

دراین دیدارها تیم اصفهان با نتیجه ۵ بر ۲ از سد اهواز گذشت، قم با دو گل ارومیه میزبان مسابقات را شکست داد، مشهد با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل کرج به برتری رسید و تیم تهران موفق شد با به ثمر رساندن ۵ گل در برابر ۳ گل اراک به پیروزی برسد.

این رقابتها صبح سه شنبه با برگزاری دیدارهای نهایی و بعداز ظهر با انجام دیدارهای رده بندی و فینال پیگیری می شود.

این مسابقات به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سردار رشید اسلام، شهید مهندس مهدی باکری در ارومیه از اول آذرماه سال جاری در ارومیه در حال برگزاری است.

۱۲تیم از شهرداری های کلانشهرهای کشور در این مسابقات حضور دارند و ۸۰ نفر به عنوان عوامل اجرایی این دوره از مسابقات که قریب به ۲۵۰ نفر در آن در قالب ۱۲ نفر بازیکن، سرپرست، مدیر و مربی حضور دارند، مسئولیت برگزاری را بر عهده گرفته اند.

جام (کاپ) این دوره از مسابقات توسط قنبری یکی از هنرمندان ارومیه طراحی شده است که به صورت معرق خمره ای است، این جام از ۹۶۳ قطعه و از جنس ریشه درخت گردو و به ابعاد ۵۰ سانتی متر در ۱۸ سانتی متر و در مدت یک ماه ساخته شده است.