236 به گزارش نگاه روز، آیین گرامیداشت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاونین وی و مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در محل سالن امام علی(ع) ارومیه برگزار شد.

هوشنگ عطاپور مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در این مراسم اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته می توانیم تا ۵ سال آینده معضل بی سوادی در سطح استان را ریشه کن کنیم.

وی افزود: تعداد ۱۴ دستگاه اجرایی استان، همکاری در خصوص امر سواد آموزی را متعهد شده اند که با منابع انسانی، فضای فیزیکی و سایر امکانات خود در کنار آموزش و پرورش برای تحت پوشش قرار دادن افرار بی سواد در سراسر استان تلاش خواهند کرد.

عطاپور با بیان اینکه جذب و آموزش بی سوادان از عهده یک دستگاه خارج است؛ تصریح کرد: مساعدت فرمانداریها، بخشداری ها و بویژه دهیاری ها در این خصوص ضرورت دارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی با اذعان به اینکه آموزش بی سوادان کار بسیار دشواری است؛ افزود: انسداد مجاری بی سوادی باید در اولویت آموزش و پرورش قرار گیرد.

این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر توانمند سازی آحاد جامعه در استفاده از فضای مجازی و فناوری های جدید، گفت: شکاف نسلی بوجود آمده در جامعه باید پر شود تا بتوانیم جامعه را به سمت دولت الکترونیک سوق دهیم.

در پایان این مراسم فعالان حوزه سواد آموزی استان با اهدا جوائزی مورد تجلیل قرار گرفتند