472546345 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی از بهره برداری ۲۵ پروژه آبرسانی در دهه فجر امسال خبر داد

کاظم محمدی اقدم در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نگاه ،با بیان اینکه با بهره برداری از این طرحها ۷ هزار و ۸۴۱ خانوار روستایی از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی برخوردار می شوند؛اظهار داشت: برای اجرای این طرحهای اعتباری بالغ بر۱۱۹ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه  یک هزار و ۷۸۹ روستا تحت پوشش شرکت آب وفاضلاب روستایی است؛ ادامه داد:  هم اکنون شاخص بهره مندی روستاها ازتاسیسات آب آشامیدنی سالم و بهداشتی ۷۹ درصد است.

وی از افزایش تعداد روستاهای مواجه با کمبود آب به ۳۰۷ روستا درآذربایجان غربی خبر داد و اعلام کرد: در این راستا آب ۱۹۹ روستای استان جیره بندی شده و در صدد هستیم با بررسی مشکلات و راهکارهای رفع آنها، اقدامات عملی لازم برای رفع مشکل کمبود آب درروستاها عملیاتی شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی با اشاره به شناسایی یک هزار و ۲۵۰ فقره انشعاب آب غیرمجاز و تعویض ۷ هزار و ۲۱ فقره کنتور خراب درروستاهای استان، ادامه داد: متاسفانه به دلیل نشت آب از خطوط انتقال و شبکه، سرریز شدن آب از مخازن و انشعابات غیر مجاز بالغ بر ۲۸ درصدی آب تولیدی به هدر می رود.

وی با بیان اینکه اصلاح و نوسازی شبکه های فرسوده انتقال آب روستاها با توجه به مصرف روزانه ۱۶۸ لیتر آب در مناطق روستایی آذربایجان غربی در دستور کار قرار دارد، یادآور شد: برای اجرای این طرح ۱۱ میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال اعتبار مورد نیاز است