58475754معاون فنی و عمرانی شهرداری ارومیه گفت: به منظور افزایش سرانه فضای سبز ارومیه، ۶۰۷ هزار متر مربع فضای شهری تبدیل به پارک شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نگاه، ابراهیم صفری در جمع خبرنگاران به تشریح اقدامات ۹ ماهه شهرداری ارومیه اشاره و اظهار داشت: بیش از ۲ میلیون متر مربع عملیات زیرسازی با صرف بیش از ۳۶ میلیارد تومان انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه ۶۶ کیلومتر اقدامات جدول‌گذاری در کلانشهر ارومیه انجام شده افزود: از سال ۹۲ تا کنون بیش از ۳۰۰ کیلومتر جدول‌گذاری در این شهر انجام گرفته که ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه در برداشته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری ارومبه آسفالت را یکی از برنامه‌های محوری شهرداری ارومیه عنوان و تصریح کرد: بیش از ۲۷۰ تن آسفالت تهیه و پخش شده که مجموعا در سالهای ۹۲ و ۹۳ بیش از ۵۰۰ تن با صرف هزینه ۹۰ میلیارد تومان آسفالت در شهر ارومیه انجام گرفته است.

وی بر اقداماتی که در راستای پیاده‌روسازی توسط شهرداری ارومیه انجام گرفته اشاره کرد و گفت: تا پایان ۹ ماهه امسال ۶۵ هزار متر مربع و از سال ۹۲ تا کنون نیز ۱۶۴ کیلومتر پیاده‌روسازی در این شهر انجام شد.

صفری با اشاره به اقدامات ایمن‌سازی اظهار داشت: تا کنون ۸ پل عابر پیاده احداث و نصب شده است ۴۲ پل عابر پیاده در شهر ارومیه شناسایی و ۶ مورد آن احداث و بقیه در دست احداث است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری ارومیه افزود: به منظور افزایش سرانه فضای سبز سر جمع ۶۰۷ هزار متر مربع فضای شهری تبدیل به پارک شده است.