64656استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ایران فراتر از محتوای کنوانسیون‌های بین‌المللی و با نگاه اعتقادی به پذیرش مهاجران می‌پردازد.

به گزارش پایگاه خبری نگاه( نگاه روز)،  قربانعلی سعادت امروز در نخستین همایش بین‌المللی مدیریت بحران و حمایت از پناهندگان که در ارومیه برگزار شد اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران بر مبنای قرآن وسیره معصومین(ع) تاسیس شده و از اینرو بر همه مسائل نگاه اعتقادی و قرآنی دارد.

وی گفت: در دورانی که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسیده بود و نوپا تلقی می‌شد دشمن سعی داشت با دسیسه‌چینی ایران را مشغول برخی گرفتاریهای داخلی کرده و این انقلاب در کمترین فرصت از هم پاشیده شود و یکی از آنها نیز به وجود آوردن شرایطی در کشورهای منطقه و روی آوری آوارگان و مهاجران به کشور ایران بود.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه اهداف اصلی دشمن برهم زنی تعادل انقلاب اسلامی و به انحراف کشاندن آن بود تصریح کرد: امروز خیلی راحت می‌توان راجع به اهداف استکبار جهانی به نتیجه رسید چرا که در ۵ تا ۶ سالی که بیداری اسلامی در کشورهای عربی شکل گرفت استکبار جهانی به دنبال انحراف آنها از مسیر شد که اکنون این اقدام در تونس قابل ملموس است.

وی گفت: چقدر امام راحل این توطئه‌ها را هوشمندانه مدیریت کردند و چقدر نیز مردم هوشمندانه با امام همراه شده و از ایشان پیروی کردند.

سعادت دهه‌های ۵۰ تا ۷۰ را بحرانی‌ترین ایام برای مردمان کشورهای حاشیه ایران خواندو افزود: در زمان جنگ ایران و عراق که همه دنیا علیه ایران بسیج شده بودند و تحریم‌های شدید بر ما متحمل گشت و مواد غذایی نیز به جیره‌بندی تبدیل شده بود ایران به اندازه دو استان مهاجر پذیرفت که باید پاسخگوی بهداشت و درمان و اسکان و تغذیه آنها نیز بود.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در اقلیم کردستان ۱ میلیون نفر آواره وجود دارد اظهار داشت: مسئولان آن سرزمین اکنون وضعیت ما را که با چه مشقتی پذیرای مهاجران بودیم را خوب درک می‌کند.