55394_149عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: نیازمندان واقعی در کشور تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی هستند و دولت بایستی با اولویت قرار دادن این افراد اقدام به پرداخت یارانه نقدی کند.

به گزارش پایگاه خبری نگاه به نقل از تسنیم، محمد علی‌پور تعداد یارانه بگیران را ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عنوان کرد و اظهار داشت: فقط ۲ میلیون نفر از جمعیت ۷۸ میلیون نفری ایران یارانه نمی‌گیرند.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد مردم یارانه نقدی دریافت می‌کنند افزود: نیازمندان واقعی در کشور تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی هستند و دولت بایستی با اولویت قرار دادن این افراد اقدام به پرداخت یارانه کند.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت توضیح و توجیه خاصی برای حذف یارانه مردم  بی‌نیاز ندارد و تنها دلیلی که بر‌می‌شمارد عدم شناسایی این افراد از افراد نیازمند جامعه است.

علی‌پور با اشاره به اینکه امروز می‌توان افراد نیازمند را از اغنیا به راحتی تشخیص داد گفت: خوشبختانه دارایی‌های مردم به صورت الکترونیک ثبت و ضبط شده است و بیشتر نیازمندان و قشر ضعیف جامعه نیز تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی هستند یعنی مرز میان مردم غنی و کم درآمد مشخص است.

وی به اظهارات رئیس جمهور مبنی براینکه «ما نمی‌خواهیم به حساب‌های شخصی مردم سرک بکشیم» اشاره و اظهار داشت: دولت در رابطه با تعیین تکلیف یارانه‌ها با جدیت وارد نشده چرا که در لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۴ یارانه بدون هیچ تغییری به مردم پرداخت می‌شود.