65465465465به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی با اشاره به بهره‌برداری از ۲۳۹ طرح مخابراتی در ایام دهه فجر اظهار داشت: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۰۵ میلیارد ریال در دهه فجر انقلاب اسلامی در استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مظفر یوسف‌زاده از طرح راه‌اندازی و نصب ۸۶ سایت” بی‌تی‌اس” همراه اول فاز ۵ و ۶ در استان خبر داد و گفت: در این باره راه‌اندازی نسل سوم همراه اول نیز در دستور کار قرار دارد.

یوسف‌زاده تصریح کرد: در ایام دهه فجر، ۱۵ طرح مبنی بر بستر فیبر نوری برای برقراری ارتباط سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان با شرکت مخابرات استان انجام شده و از سوی دیگر یک طرح مربوط به “مترواترنت” برای توسعه زیرساخت‌های دیتای استان و برای افزایش سرعت اینترنت انجام می‌شود.

وی افزود: نصب، راه اندازی، توسعه و دایر اینترنت پرسرعت در ۴۷ مرکز سوئیت شهری و روستایی به میزان ۲۹ هزار و ۶۰۰ پورت و نیز ۴۱ طرح مربوط به توسعه سوئیچ، شبکه و کافوی نوری در داخل شهرهای استان نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی بیان کرد: علاوه بر آن ۴۹ طرح انتقال ارتباطات نیز در ایام‌الله دهه فجر در آذربایجان‌غربی صورت می‌پذیرد.